Co zamiast stołu jadalnianego w kuchni? Kilka inspiracji

Mateusz Rąbalski
30.09.2019

W polskich realiach mieszkaniowych kuchnia nie zawsze służy tylko do przygotowywania posiłków. Bardzo często jest to również miejsce ich spożywania. Stąd standardowym elementem wyposażenia naszych kuchni jest stół jadalniany, ewentualnie blat, przy którym można w miarę wygodnie zjeść śniadanie, obiad czy kolację. Jeśli masz wielką ochotę, by wyrwać się z tego schematu i zagospodarować wolną przestrzeń w kuchni nieco inaczej, to koniecznie sprawdź nasze pomysły. Być może któryś z nich okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę?

Narożnik kuchenny

Zostajemy na chwilę przy temacie związanym z jedzeniem, ponieważ narożnik kuchenny to naprawdę świetny sposób na to, aby nieco odejść od sztampy, ale jednocześnie nie zaburzać funkcjonalności pomieszczenia. Takie narożniki były bardzo modne w latach 80. i 90., dziś natomiast powoli wracają do łask – oczywiście w znacznie nowocześniejszym wydaniu.

Kącik wypoczynkowy

Możesz go samodzielnie zaprojektować, a nawet wykonać, o ile masz odrobinę zdolności manualnych. Kącik wypoczynkowy to świetne rozwiązanie, które odmieni utylitarny charakter kuchni i stworzy przestrzeń, w której aż chce się przyjmować gości czy po prostu zanurzyć się w swoich myślach z kubkiem kawy w ręku. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia – do stworzenia kącika można wykorzystać chociażby parapet, zwłaszcza jeśli masz w kuchni duże okno z ładnym widokiem.

Barek

Coś, co na pewno spodoba się Twojemu partnerowi, ale może się przydać również Tobie, gdy chcesz z koleżankami napić się wina bez konieczności oglądania kolejnego nudnego meczu. Barek nie musi być duży – w zasadzie wystarczy tylko nieco wyższa ścianka oddzielająca go od reszty kuchni i szafka lub jeszcze lepiej – lodówka na wino. Do tego mały stolik, dwa wygodne krzesła lub fotele i gotowe. Będzie oryginalnie, funkcjonalnie, a do tego całkiem praktycznie.

Intymna czytelnia

Jeśli lubisz czytać książki, to powinnaś mieć w domu taki kącik, w którym możesz pobyć sama i w spokoju oddać się lekturze. Kuchnia może nie jest do tego idealnym pomieszczeniem (często ktoś do niej wchodzi), ale w sytuacji, gdy masz do zagospodarowania fajny kącik, warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.