Czy potrzebujesz robota odkurzającego? Te sygnały to potwierdzają!

Piotr Kowalczyk
14.01.2020

Robot odkurzający to bez wątpienia ogromne ułatwienie w codziennych porządkach. Dobry model praktycznie eliminuje potrzebę odkurzania ręcznego – no chyba, że masz gęste dywany, z którymi takie urządzenia radzą sobie raczej średnio. Założymy się, że od dawna chodzi Ci po głowie pomysł zainwestowania w robota odkurzającego, ale wciąż nie jesteś w 100% przekonana. W takim razie sprawdź, czy nie zauważasz wokół siebie sygnałów świadczących o tym, że taki sprzęt jest Ci bardzo potrzebny.

Odkurzasz praktycznie codziennie

Nie szkoda Ci na to czasu? Codzienne odkurzanie ręczne jest nie tylko czasochłonne, ale też na dłuższą metę strasznie frustrujące. Zamiast po powrocie do domu z pracy zjeść spokojnie obiad, odpocząć i pobawić się z dziećmi, musisz poświęcić co najmniej kilkanaście minut na usunięcie kurzu z podłogi.

Pomyśl teraz, że mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Wracasz do czystego domu, bez choćby okruszka na podłodze, bo w czasie, kiedy Ty byłaś w pracy, wszystko to zrobił za Ciebie robot odkurzający. Fajna perspektywa, prawda?

Co chwilę znajdujesz koty kurzu na podłodze

Jest to wyraźny sygnał, że odkurzanie ręczne niespecjalnie Ci wychodzi i nie ma się tutaj czego wstydzić. Współczesne odkurzacze mają już tak słabe silniki, że ich moc ssąca nie wystarcza do tego, aby bardzo dokładnie usunąć cały kurz z podłogi, zwłaszcza z zakamarków. Jeśli więc widok kotów kurzu i okruszków na podłodze doprowadza Cię do pasji, to wyraźny znak, że czas najwyższy zainwestować w robota odkurzającego. Uwierz: to urządzenie jest bardzo dokładne i znacznie lepiej radzi sobie ze sprzątaniem niż duet: Ty + odkurzacz reczny.

Sobotnie sprzątanie zajmuje Ci cały dzień

Znasz to? Budzisz się w sobotę, robisz śniadanie, pomagasz dzieciom się ubrać, dopijasz kawę do połowy i już musisz zabierać się za sprzątanie. Zajmuje Ci to mnóstwo czasu. Zanim się obejrzysz, jest już wieczór, czyli połowa „wolnego” weekendu jest na boku. Irytujące.

Inwestując w robota odkurzającego tak naprawdę kupujesz sobie trochę czasu, który możesz poświęcić na cokolwiek innego, znacznie przyjemniejszego. Pomyśl o tym – życie naprawdę nie musi się kręcić wokół sprzątania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.