Do czego przyda Ci się odkurzacz przemysłowy?

Jerzy Biernacki
16.03.2023

Odkurzacz to niezbędny sprzęt w każdym domu. Co prawda od kilku lat furorę robią roboty sprzątające, ale nadal w większości przypadków potrzebujemy dodatkowego odkurzacza, aby np. usunąć rozsypany cukier czy posprzątać w zakamarkach. Jeśli sama właśnie rozglądasz się za nowym urządzeniem, to skorzystaj z naszej wskazówki i rozważ zakup odkurzacza przemysłowego. Sprawdź, do czego może Ci się on przydać.

Sprzątanie po remoncie

Odkurzacz przemysłowy jest niezastąpiony na etapie sprzątania po pracach remontowych czy po budowie domu. Bez problemu poradzi sobie z wciąganiem małych kawałków gruzu, wszechobecnego pyłu, fragmentów silikonu itd. – czyli z wszystkim tym, co momentalnie doprowadziłoby do zapchania tradycyjnego odkurzacza i w konsekwencji do jego uszkodzenia.

Pranie tapicerki

Większość markowych odkurzaczy przemysłowych można wykorzystać do prania na mokro. Odkurzacz wyposażony w odpowiednią końcówkę wciągnie brudną wodę np. z sofy, fotela, materaca do spania itd. Jest to prosty, szybki i bardzo skuteczny sposób na odświeżenie tapicerowanych mebli, wykładziny czy dywanu.

Sprzątanie samochodu

Jeśli masz warunki do tego, aby samodzielnie sprzątać wnętrze samochodu, to szybko podziękujesz sobie za zakup odkurzacza przemysłowego. Jest świetny do odkurzania wykładziny samochodowej, foteli i kanapy, powierzchni bagażnika. Można go również wykorzystać do domorosłego prania tapicerki samochodowej.

Mycie podłóg na mokro

Jeśli lubisz od czasu do czasu umyć podłogi w całym domu na mokro, z użyciem dużej ilości gorącej wody, to jej nadmiar szybko usuniesz przy pomocy odkurzacza przemysłowego z funkcją pracy na mokro.

Odkurzenie pyłu

W każdym domu czy mieszkaniu co jakiś czas trzeba pozbyć się pyłu, na przykład rozsypanej mąki czy fragmentów tynku po wierceniu w ścianie. Tutaj znów z pomocą przyjdzie odkurzacz przemysłowy, który jest stworzony właśnie do takich prac.

Poza tym odkurzacz przemysłowy możesz oczywiście wykorzystywać do standardowego odkurzania podłóg.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie