Jak oszczędzać na zakupie chemii kuchennej?

Mateusz Nowak
28.12.2020

Chemia jest niezbędna w każdej kuchni. Na co dzień używamy przecież czy to tabletek do zmywarki, czy płynu do naczyń, nabłyszczacza, mleczka do czyszczenia zlewozmywaka i środków do pucowania płyty grzewczej. Te wszystkie produkty sporo kosztują i ich zakup ma istotny wpływ na stan domowego budżetu. Dlatego warto wiedzieć, jak oszczędzać na zakupie chemii kuchennej. Kilka prostych sposobów znajdziesz w naszym poradniku.

Kupuj online

Chemię kuchenną bez problemu można kupować w Internecie, a wręcz jest to polecany sposób. Po pierwsze: w Internecie masz bardzo duży wybór, w tym chemii z Niemiec, która obiektywnie jest lepsza od tej sprzedawanej na naszym rynku. Po drugie: ceny są dużo atrakcyjniejsze. Po trzecie: dostawa do domu rozwiązuje problem dźwigania ciężkich produktów. Same plusy.

Uzupełniaj zapasy, gdy trafisz na promocję

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz kupować chemii kuchennej w Internecie, to przynajmniej staraj się polować na promocje w sklepach stacjonarnych. Bądź przewidująca – przede wybraniem się na zakupy sprawdź stan posiadania. Jeśli okaże się, że masz jeszcze 15 tabletek do zmywarki, to wiadomo, że za chwilę trzeba będzie dokupić nowe opakowanie. Warto więc robić zapasy, o ile oczywiście nadarza się dobra oferta.

Chemia kuchenna ma ten atut, że można ją przechowywać latami, dlatego jeśli tylko masz miejsce np. w pralni czy spiżarni, to warto gromadzić większe zapasy potrzebnych produktów, które i tak prędzej czy później zużyjesz.

Wybierz swoje ulubione środki i bądź im wierna

Najgorsze jest żonglowanie różnymi produktami chemicznymi. Zawsze zwiększa to ryzyko, że tym razem kupisz chemię, która okaże się zbyt słaba, brzydko pachnąca czy mało wydajna. Jeśli więc wyselekcjonowałaś już produkty, które w 100% się u Ciebie sprawdzają, to skup się właśnie na nich i szukaj promocji na ich zakup – czy to w Internecie, czy w sklepach stacjonarnych.

Kupuj duże opakowania

Chemia kuchenna w dużych opakowaniach jest najbardziej opłacalna w zakupie. Dużo mniej sumarycznie zapłacisz za np. 4-litrowy baniak płynu do mycia naczyń czy duże opakowanie tabletek do zmywarki. Warunek jest jeden: musisz mieć miejsce, w którym będziesz przechowywać takie ilości chemii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie