Ozdoby świąteczne kup… w styczniu. Dlaczego?

Antoni Kwapisz
23.01.2023

Święta, święta i po świętach. Jeśli w tym roku znów miałaś wrażenie, że Twój dom wcale nie jest przystrojony tak, jak tego oczekujesz i pod tym względem nie spełnił Twoich oczekiwań estetycznych, to koniecznie rozważ kupienie nowych ozdób świątecznych. Zwłaszcza, że teraz jest na to idealny moment. Ozdoby, bombki i inne tego typu gadżety warto kupować w styczniu, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Dużo niższe ceny

Inflacja nie ominęła branży producentów ozdób świątecznych. Ceny w tym roku było dosłownie szalone. 50-60 złotych za wcale nie najładniejszy komplet 6 bombek? 10 złotych za plastikowy łańcuch choinkowy? To już trąci grubą przesadą.

Jeśli nie lubisz przepłacać, i słusznie, to na zakupy ozdób świątecznych wybierz się w styczniu. Wtedy ruszają wielkie wyprzedaże, a ceny spadają nawet o 70-80 procent. Dzięki temu dużo taniej kupisz albo ozdoby z wyższej półki, albo po prostu nabędziesz ich więcej, co pozwoli Ci pięknie przystroić dom przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia.

Masz jeszcze świeżo w pamięci, co Ci się nie podobało w już posiadanych ozdobach

Wielu z nas ma tak, że zaraz po świętach obiecuje sobie kupienie nowych ozdób, bombek czy światełek choinkowych. Szybko jednak o tym zapominamy, aż do następnych świąt. Dlatego warto kuć żelazo, póki gorące. Skoro właśnie teraz odczuwasz irytację z powodu posiadania nieestetycznych czy po prostu niepodobających Ci się ozdób, to wykorzystaj styczniowe wyprzedaże do zakupu zupełnie nowych rzeczy, które posłużą przez wiele następnych lat.

Wiesz, co masz, a czego Ci brakuje

Chowając obecne ozdoby do kartonów koniecznie sprawdź, które z nich najlepsze lata mają już za sobą i nadają się tylko do wyrzucenia. W ten sposób rzetelnie ocenisz, co naprawdę warto kupić, aby przed kolejnymi świętami Twój dom prezentował się zjawiskowo i wprawiał Cię w przyjemny nastrój. Dzięki takiemu podejściu unikniesz również niepotrzebnych, zdublowanych zakupów.

Unikniesz nerwówki za kilkanaście miesięcy

Jeśli nie lubisz kupowania w pośpiechu, to po ozdoby świąteczne rusz do sklepów w styczniu. Zainteresowanie takimi produktami będzie znikome, co pozwoli Ci w komfortowych warunkach, bez stresu i przepychania się wybrać te ozdoby, które rzeczywiście odmienią wygląd Twojego domu przed kolejnymi świętami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie