Przechowujesz te przedmioty w łazience? Popełniasz klasyczny błąd!

Łazienka to dobre miejsce do przechowywania różnych drobiazgów. Zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji niewielkie mieszkanie i zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na posiadanie garderoby. Musisz jednak wiedzieć, że niektóre przedmioty nie nadają się do trzymania ich w łazience. Szkodzi im podwyższona wilgotność oraz wysoka temperatura. O jakich przedmiotach mowa? Sprawdź, czy nie masz ich w swojej łazience!

Biżuteria

Pewnie, że wygodnie jest mieć szkatułkę z biżuterią w pobliżu umywalki, bo to przyspiesza szykowanie się do porannego wyjścia. Niestety, warunki panujące w łazience bardzo szkodzą cennym ozdobom. Biżuteria narażona na kontakt z wilgotnym powietrzem zacznie czernieć, a ta gorszej jakości może nawet zardzewieć. Biżuterię trzymaj więc w stoliku nocnym.

Ręczniki

Przyznaj się, że też przechowujesz je w łazience. Owszem, jest to dość praktyczne, ale niestety niepolecane rozwiązanie. Wszystko przez to, że ręczniki doskonale chłoną wilgoć, a tej w łazience przecież nie brakuje. W efekcie nawet nieużywane ręczniki szybko zaczną brzydko pachnieć i będą się tylko nadawać do ponownego wyprania. Ręczniki przechowuj w suchych warunkach, najlepiej w szafie w sypialni.

Urządzenia elektryczne

Prostownica, suszarka, lokówka, depilator, golarka elektryczna – wiele z nas przechowuje ten sprzęt w łazience, aby mieć do niego szybki dostęp. To duży błąd. Urządzenia elektryczne muszą być trzymane w suchych warunkach. Wilgoć unosząca się w powietrzu może wnikać pod obudowę urządzenia i spowodować rdzewienie delikatnych podzespołów. Poza tym w łazience zawsze istnieje ryzyko zalania sprzętu.

Leki

Jeśli trzymasz tabletki od bólu głowy i inne środki farmaceutyczne w łazienkowej szafce, to popełniasz prosty i brzemienny w skutkach błąd. Każdy lek powinien być przechowywany w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Idealnie nadaje się do tego kuchenna spiżarnia. Wilgoć oraz wysoka temperatura mają bezpośredni wpływ na zmniejszenie skuteczności leku.

Kosmetyki i akcesoria do makijażu

W łazience nie powinnaś przechowywać tuszy, podkładów, pudrów oraz innych kosmetyków do makijażu, ponieważ są one bardzo wrażliwe na podwyższoną wilgotność. Warunki panujące w łazience z pewnością pogorszą ich właściwości. Ta sama zasada dotyczy pędzli do makijażu, które nie powinny być narażone na kontakt z wilgotnym powietrzem (mogą się na nich gromadzić bakterie!).

Na szczęście wymienione przedmioty nie zajmują zbyt wiele miejsca i z pewnością znajdziesz w mieszkaniu lepszą przestrzeń do ich przechowywania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.