Świąteczne porządki – podpowiadamy jak zrobić to sprawnie i z głową?

Jerzy Biernacki
10.12.2019

Okres przedświąteczny to zwykle czas intensywnych porządków. Dobry plan i wizyta w hurtowni chemii gospodarczej to podstawa. Większość z nas wykorzystuje ten czas na dokładnie sprzątanie, po to by w święta cieszyć się czystym i schludnym domem czy mieszkaniem. Pracy jest dużo, a im większy metraż domu czy mieszkania tym jest jej więcej. Na szczęście dzięki kilku prostym trikom można wszystko wysprzątać szybko i sprawnie. Jak podejść do tego zadania by przebiegło gładko i sprawnie? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Podstawa to dobra organizacja

Przed sprzątaniem warto przygotować sobie szczegółowy plan. Rozpisz na kartce co dokładnie planujesz zrobić. Czy oprócz sprzątania poszczególnych pomieszczeń planujesz porządki w szafach, na strychu, czy w garażu. Najlepiej wypisać poszczególne pomieszczenia z dokładnymi punktami co w każdym z nich planujesz zrobić. W internecie znajdziesz gotowe plannery, które możesz wydrukować i na których będziesz tylko odhaczać wykonane zadania.

Daj sobie czas

Nie zostawiaj sprzątania na ostatnią chwilę. Zwłaszcza jeśli planujesz większe porządki. Najlepiej zacząć miesiąc przed świętami (jeśli mieszkasz w domu). Gdy masz do posprzątania średniej wielkości mieszkanie wystarczą dwa tygodnie. Rozplanuj dokładnie co zrobisz każdego dnia. Dzięki temu bez stresu i nerwów uporządkujesz całą przestrzeń wokół siebie.

Wybierz odpowiednie środki czyszczące

Zanim zabierzesz się za porządki przejrzyj zawartość swojej szafki z chemią. Może coś się skończyło i trzeba dokupić. Warto zrobić to wcześniej. Bo potem w trakcie sprzątania może okazać się, że z powodu braku środków do sprzątania opadł cały czas zapał. Gruntowne porządki wymagają sporej ilości różnego rodzaju produktów. Zamiast biegać po sklepach w ich poszukiwaniu warto oszczędzić czas i zamówić je online, najlepiej w hurtowni. Po pierwsze to wygodne, a po drugie również praktyczne rozwiązanie. Kupując w hurtowni oszczędzasz sporo pieniędzy. A tych jak wiadomo przed świętami nigdy za wiele.

Jeśli nie znasz żadnej hurtowni – nie martw się. Znajdziesz ich co najmniej kilkanaście, jeśli wpiszesz w google hasło: hurtownia chemii gospodarczej. Przejrzyj ofertę, sprawdź która z nich ma wszystko czego potrzebujesz i złóż zamówienie.

A co jeśli nie znosisz sprzątać?

Wiele osób najzwyczajniej na świecie nie lubi sprzątać. Na samą myśl o gruntownych porządkach przed świętami dostają gęsiej skórki. Nie warto psuć sobie humoru w tak ważnym czasie. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług firmy sprzątającej. Jest ich na rynku naprawdę dużo. Sprawdź ich ofertę i wybierz firmę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.