Ty też często narzekasz na ten zimowy problem

O czym mowa? O suszeniu prania! Zimą mieszkania większości z nas zamieniają się w wielkie suszarnie. Suszarki stoją w salonie, sypialni, kuchni, oczywiście dochodzą do tego ciuchy zalegające na wszystkich grzejnikach. Widok nie jest zbyt efektowny, ale co zrobić? Okazuje się, że są sposoby na to, aby znacząco przyspieszyć schnięcie prania w sezonie zimowym. Opisujemy je w naszym artykule.

Przeciągi

Gdy zrobisz większe pranie, to „wyrzuć” rodzinę na spacer, a sama ubierz się ciepło i pootwieraj okna w mieszkaniu. Bardzo ważne jest, by zrobił się przeciąg, bo ruch powietrza bardzo przyspieszy schnięcie ubrań. Oczywiście po skończonym wietrzeniu (wystarczy 10-15 minut) nie zapomnij podkręcić temperaturę w mieszkaniu. Po kolejnej godzinie znów przeprowadź wietrzenie. Przekonasz się, że ubrania do wieczora będą suche.

Suszarnia

W wielu blokach, nawet nowszych, funkcjonuje coś takiego, jak suszarnia. Zwykle są to pomieszczenia w piwnicach lub na strychach. Zorientuj się, czy przypadkiem w Twoim bloku czegoś takiego nie ma. Jeśli jest, poproś o klucz i skorzystaj z tego patentu. Ubrania może nie będą suche o wiele szybciej, ale przynajmniej nie będziesz zmuszona patrzeć na suszarki porozstawiane po całym mieszkaniu.

Dobra wentylacja

Bardzo częstym błędem, który wydłuża proces schnięcia ubrań, jest umieszczanie suszarki zawalonej ciuchami w jednym pomieszczeniu i zamykanie za sobą drzwi. Zamiast tego mądrzej jest ustawić suszarki w różnych pomieszczeniach i pootwierać drzwi na oścież, przy okazji rozszczelniając przynajmniej jedno okno. Wytworzy się ruch powietrza, a więc nastąpi wentylowanie pomieszczeń.

Rada

Jeśli nie masz dużego prania i jest to np. bielizna, suszarkę warto ustawić w łazience, która z reguły jest najlepiej wentylowanym pomieszczeniem w mieszkaniu. Warto też zainwestować w mechaniczny wentylator wyciągowy podłączony do ciągu wentylacyjnego.

Elektryczna suszarka

Jeśli długie schnięcie prania doprowadza Cię do szału, to zdecydowanie pora pomyśleć o zakupie suszarki elektrycznej. Jest to urządzenie do złudzenia przypominające zwykłą pralkę. Docenisz je już po pierwszym użyciu, a z czasem nie będziesz już w stanie wyobrazić sobie bez niego życia.

Ubrania po wyjęciu z suszarki są niemal idealnie suche – część może wymagać tylko kilku minut na lince lub przeprasowania. Suszarkę elektryczną kupisz już za około 1000 złotych – zacznij zbierać!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.