Co zrobić, gdy musisz zabrać dziecko ze sobą do biura?

Mateusz Rąbalski
14.12.2021

W czasach pandemii takie sytuacje już nikogo nie dziwią, natomiast zawsze są dość kłopotliwe dla rodziców. Jeśli sama regularnie musisz zabierać dziecko do pracy, ponieważ nie masz co z nim zrobić (przedszkole jest zamknięte, w szkole lekcje odbywają się zdalnie, natomiast dziecko jest za małe, aby zostawało samo w domu), to dobrze wiesz, jak olbrzymie stwarza to problemy. Można sobie z tym jednak w miarę sensownie poradzić, a kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Zabierz jak najwięcej rzeczy, którymi dziecko się zajmie

To podstawa, dlatego jeśli już dzień wcześniej wiesz, że będziesz musiała zabrać dziecko ze sobą do biura, to wieczorem spakuj torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Niech to będą  ulubione zabawki dziecka, przydatna może być mata do ćwiczeń, dzięki której dziecko nie będzie siedzieć na gołej podłodze w biurze, koniecznie spakuj też różne pomoce dydaktyczne i wyzwalające kreatywność, czyli:

  • czyste kartki papieru (może masz ich zapas w biurze?),
  • pisaki,
  • ołówki,
  • kredki,
  • nożyczki,
  • klej w sztyfcie.

W biurze możesz wydrukować dziecku jakieś kolorowanki i zostawić samo na dobrych kilkadziesiąt minut. Ważne, aby pociecha mogła się na czymś skupić, ponieważ wtedy nie będzie narzekać na nudę i ciągle Cię zaczepiać.

Może inne osoby z pracy też mają ten problem?

Nie jest przecież tak, że tylko Ty nie masz co zrobić z dzieckiem. Z pewnością w firmie znajdą się inne osoby, które także kombinują, jak zorganizować opiekę dla dziecka podczas ich obecności w pracy.

Skontaktuj się z pozostałymi rodzicami i zaproponuj, że urządzicie w biurze coś na kształt domowego przedszkola – im więcej dzieci, tym większa szansa na to, że będą mogły zająć się zabawą we własnym gronie, dając rodzicom przestrzeń do wykonywania obowiązków zawodowych. Oczywiście ten pomysł trzeba uzgodnić z przełożonym.

W ostateczności zostaje smartfon

Nie ma się co oszukiwać i krygować – podczas 8 godzinnego dnia pracy na pewno przyjdzie moment, w którym jedynym ratunkiem będzie dla Ciebie smartfon. Kiedy dziecko jest już śmiertelnie znudzone i dosłownie nie daje Ci żyć, a Ty musisz przecież skupić się na pracy, to nie miej oporów przed włączeniem mu bajki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.