Dom bezpieczny dla dziecka. Te gadżety Ci się przydadzą!

Mateusz Rąbalski
13.04.2018

Jak każda mam drżysz o bezpieczeństwo swojej pociechy i z paniką w oczach obserwujesz, gdy zbliża się do gniazdka, płyty grzewczej czy piekarnika. Spokojnie, możesz sobie zaoszczędzić nerwów i przy okazji skutecznie uchronić swojego malucha przed bolesną kontuzją. W naszym poradniku wymieniamy gadżety, w które warto się zaopatrzyć.

Blokada obrotowa

Jest to bardzo sprytny sposób na to, by uniemożliwić dziecku dostęp do płyty grzewczej. Nie ważne, czy masz płytę z przyciskami czy pokrętłami – na rynku są dostępne blokady do każdego rodzaju sprzętu. Blokada uniemożliwia dosięgnięcie do sterowania płyty – można to zrobić tylko od góry. Będziesz więc mieć pewność, że dziecko nie uruchomi urządzenia czy nie poparzy sobie rączek o gorące pola.

Mata na szybę piekarnika

Silikonowa mata jest przyczepiana na specjalną taśmę, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy korzystasz ze starszego typu piekarnika, w którym nie zastosowano tzw. zimnej szyby. Mata jest dość estetyczna i gwarantuje, że maluch się nie poparzy.

Dodatkowo warto zainwestować w prostą blokadę otwierania drzwiczek piekarnika. To skutecznie powstrzyma ciekawskie dziecko przed sprawdzeniem, czy ciasto już przypadkiem nie wyrosło.

Zaślepki kontaktów

Niezbędne w domu, w którym po podłodze wałęsają się raczkujące maluszki. Zaślepki uniemożliwią dziecku włożenie paluszka do kontaktu czy umieszczenie w nim np. widelca. Nie ma skuteczniejszej ochrony przed tego typu sytuacjami, które niestety są na porządku dziennym. Zaślepki występują w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dlatego mogą stać się fajnym elementem dekoracyjnym. Kupisz je już za kilka złotych.

Listwy ochronne na ranty mebli

Przydadzą się chociażby do zabezpieczenia ostrego kantu blatu kuchennego czy stołu w jadalni. Listwy mocuje się za pomocą taśmy dwustronnej. Są wykonane z silikonu, więc nie rzucają się w oczy, a naprawdę skutecznie chronią głowę dziecka przed bolesnym uderzeniem.

Folia ochronna na szybę

Jeśli Twoje dziecko może mieć kontakt z przeszkleniami, np. drzwiami tarasowymi czy balkonowymi, kabiną prysznicową lub witryną, to warto zabezpieczyć szkło specjalną folią. Jest zupełnie niewidoczna, a solidnie wzmacnia szklaną powierzchnię. Nawet jeśli maluchowi uda się zbić szybę, to dzięki folii nie roztrzaska się ona w drobny mak.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.