Dziecko jest już duże? Czas na wielki przegląd rzeczy, które możesz sprzedać!

Maciej Piwowski
03.07.2023

Z dziećmi już tak jest, że ani się obejrzymy, a te słodkie maluchy już zaczynają być samodzielne, krnąbrne i w coraz mniejszym stopniu uzależnione od rodziców. Jest to moment, w którym warto przeprowadzić przegląd posiadanych rzeczy i pozbyć się ich z domu, zyskując sporo miejsca i trochę pieniędzy. Sprawdź, które przedmioty powinny szybko znaleźć nowych właścicieli.

Łóżeczko dziecięce

Jeśli dziecko śpi już w zwykłym łóżku, to czas pozbyć się tego typowo dziecięcego, ze szczebelkami. Jeśli nie jest mocno zniszczone, to prawdopodobnie sprzeda się od ręki, najlepiej w zestawie z materacem i ochraniaczami.

Wózek głęboki

Wielu rodziców preferuje zakup używanego wózka głębokiego, nie tylko z pobudek finansowych, ale również z myślą o korzystaniu z niego tylko okazjonalnie – na przykład u dziadków. Stąd nie powinno być problemu z szybkim znalezieniem kupca na wózek.

Wózek spacerówka

Spacerówka to zwykle kolejny wózek po głębokim, który świetnie sprawdza się do wożenia 2-3 letniego dziecka. Jeśli masz spacerówkę, która nie jest już używana, to pozbądź się jej – na pewno znajdą się chętni.

Fotelik rowerowy

Kiedyś niezastąpiony, dziś już tylko leży w garażu i się kurzy, ponieważ dziecko zaczęło jeździć własnym rowerem. Foteliki rowerowe to dość chodliwy towar, dlatego nie zwlekaj z wystawieniem go na sprzedaż, najlepiej wczesną wiosną, kiedy powoli startuje sezon na wycieczki rowerowe.

Mniejsze akcesoria dziecięce

Można tutaj wymienić wszystko to, co kiedyś wydawało się niezbędne, a dziś tylko zajmuje cenne miejsce w szafie. Za przykłady posłużą:

  • Elektroniczna niania;
  • Laktator (zwłaszcza elektryczny);
  • Karuzela nad łóżeczko;
  • Duże pluszaki, które są w dobrym stanie;
  • Mata edukacyjna;
  • Rowerek trzykołowy;

Zorganizuj wyprzedaż garażową lub wystaw ogłoszenia na popularnym portalu internetowym. Jeśli ustalisz sensowne ceny, to powinnaś bardzo szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.