Gdzie szukać bajek dla dzieci? Przegląd dostępnych opcji

Maciej Piwowski
07.08.2023

Czy nam się to podoba czy nie, dzieci oglądają bajki, często przez kilka godzin dziennie. Rodzice w ten sposób zdejmują z siebie część odpowiedzialności za zapewnienie dziecku atrakcyjnego czasu w domu, na przykład wtedy, gdy muszą popracować, posprzątać czy ugotować obiad. W naszym poradniku podpowiadamy, gdzie szukać fajnych bajek dla dzieci.

YouTube

Darmowa platforma wideo oferuje ogrom contentu, w tym dziecięcego. Na YouTube znajdziemy zarówno całe filmy, jak i poszczególne odcinki bajek, a także lubiane przez dzieci kanały rodzinne, zabawkowe, gamingowe etc.

Platformy VOD

Tutaj wybór jest ogromny, choć obiektywnie najlepszy content dla dzieci znajdziemy na platformie Disney+. Ciekawe bajki można znaleźć też na Netflixie czy Amazonie, natomiast obiektywnie najsłabszą ofertę dla najmłodszych ma HBO MAX.

Cyfrowa telewizja naziemna

Tutaj propozycja jest jedna: TVP ABC. Kanał polskiej telewizji publicznej jest dostępny za darmo w ramach cyfrowej telewizji naziemnej. Content nie zachwyca, ale przynajmniej nie trzeba regularnie płacić za dostęp do kanału – oczywiście poza abonamentem RTV.

Platformy cyfrowe

Mamy na myśli popularne platformy telewizyjne, jak Canal+ czy Cyfrowy Polsat. Wadą tego rozwiązania jest podpisanie długiej umowy i regularne opłacanie abonamentu, a także konieczność zamontowania sprzętu – anteny zewnętrznej i dekodera.

Wypożyczalnie online

To ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą włączyć dziecku bajkę od czasu do czasu i celują raczej w pełnometrażowe produkcje, na przykład Disneya. Wypożyczenie filmu online jest kwestią kilku chwil – płacimy za konkretny seans, a stawki wynoszą od około 10 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie