Jak mądrze wydawać pieniądze z 800+?

Antoni Kwapisz
09.04.2024

800+ to odczuwalny zastrzyk finansowy dla rodziny z dzieckiem. Jak pokazują badania, większość rodziców po prostu przejada te pieniądze. Tymczasem rozsądnie byłoby przeznaczać je w całości na potrzeby dziecka. Kilka pomysłów znajdziesz w naszym artykule.

Edukacja i rozwój umiejętności

800+ to kwota, która pozwala inwestować w książki i pomoce naukowe, które wspierają rozwój intelektualny dziecka

Zajęcia dodatkowe

Otrzymując co miesiąc 800 zł możesz dosłownie przebierać w ofertach zajęć dodatkowych, od nauki języka obcego, przez zajęcia muzyczne, plastyczne czy sportowe, aż po zajęcia naukowe.

Wycieczki

800 zł można także odkładać i po uzbieraniu większej kwoty zafundować dziecku atrakcyjną wycieczkę, nie tylko edukacyjną, ale też typowo wypoczynkową, np. do parku rozrywki, do parku wodnego, Legolandu etc.

Lepsze odżywianie

Wykorzystaj środki od państwa na zapewnienie dziecku zbilansowanej i zdrowej diety, bogatej w świeże owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i białko.

Aktywność fizyczna

Opłać zajęcia sportowe lub kup sprzęt do aktywności fizycznej, jak rower, rolki, sprzęt do pływania, który zachęci dziecko do ruchu.

Oszczędzanie i inwestowanie

Część środków z 800+ można przeznaczyć na konto oszczędnościowe dla dziecka lub inne formy inwestycji, które w przyszłości mogą pomóc w finansowaniu edukacji lub innych ważnych celów.

Bezpieczeństwo

Rozważ wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego lub na życie dla dziecka, które zapewni dodatkową ochronę w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Zapewnienie komfortowych warunków do nauki i rozwoju

Po uzbieraniu większej kwoty możesz przeprowadzić remont w pokoju dziecka, kupując odpowiednie biurko i krzesło, które zapewnią pociesze komfortowe warunku do nauki. Rozważ też zakup urządzeń elektronicznych, które wspierają naukę i rozwój, jak np. komputer czy tablet. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie