Twoje dziecko dostało zaproszenie na urodzinki? Skorzystaj z naszych podpowiedzi

Mateusz Rąbalski
14.11.2022

Zwykle już w wieku przedszkolnym dziecko zaczyna zawierać pierwsze znajomości, a nawet przyjaźnie. Dla rodziców oznacza to jedno: wkrótce zacznie się sezon na urodzinki. W dzisiejszych czasach imprezy dla dzieci bardzo rzadko organizuje się w domu. Większość rodziców wybiera różnego rodzaju sale zabaw, parki trampolin etc. Jeśli Twoje dziecko właśnie przyniosło z przedszkola swoje pierwsze zaproszenie na urodzinki, to mamy dla Ciebie kilka życiowych wskazówek.

Po pierwsze: potwierdź obecność dziecka

Nie powinno się trzymać zapraszających w niepewności do samego końca. Przecież organizacja urodzinek wiąże się z konkretnymi kosztami. Dlatego w pierwszym odruchu sięgnij do kalendarza i sprawdź, czy dany termin Wam pasuje. Jeśli tak, to od razu potwierdź obecność dziecka na urodzinkach.

Po drugie: ustal, co dziecko ma zabrać ze sobą

To w głównej mierze jest uzależnione od miejsca, w jakim odbędą się urodzinki. Jeśli imprezę zaplanowano w domu solenizanta, to z reguły wystarczy wyposażyć dziecko w ubranie na zmianę i kapcie.

W przypadku urodzinek w sali zabaw czy w parku trampolin najczęściej należy zapewnić dziecku strój sportowy, skarpetki antypoślizgowe oraz ewentualnie przebranie, jeśli zostało to zaznaczone lub zasugerowane na zaproszeniu.

Po trzecie: prezent

Z prezentem na pewno nie należy szaleć. Chodzi o to, aby nie wprawić rodziców solenizanta w zakłopotanie. Najlepiej będzie po prostu zadzwonić np. do mamy zapraszającego dziecka i zapytać, co będzie odpowiednim prezentem do określonej kwoty (nie przekraczaj 100-150 złotych).

Po czwarte: czy możesz zostawić dziecko, czy musisz zapewnić mu opiekę?

Koniecznie ustal to z rodzicami dziecka zapraszającego na urodzinki. Jeśli impreza ma się odbyć w domu, to z reguły rodzice zostawiają swoje pociechy pod opieką organizatorów. Jeśli natomiast jest to sala zabaw czy park trampolin, to zwykle oczekuje się, że rodzice zostaną na imprezce i będą we własnym zakresie doglądać dziecka.

Spokojnie, pierwsze urodzinki rzeczywiście mogą być stresujące, ale przekonasz się, że to nic strasznego. Najważniejsze, aby dziecko miało możliwość zabawy z rówieśnikami. Pamiętaj oczywiście o rewanżu, czyli także zorganizuj urodzinki Twojej pociechy (np. w domu).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.