Zabieramy małe dziecko na imprezę u znajomych. Co warto wziąć ze sobą?

Jerzy Biernacki
01.07.2021

To naturalne, że świeżo upieczeni rodzice na jakiś czas „wyłączają się” z życia towarzyskiego i zawieszają imprezowanie do odwołania. Teraz ważniejsze jest zapewnienie opieki maluszkowi – taką potrzebę mają zwłaszcza mamy. Przyjdzie jednak taki moment, gdy dostaniecie zaproszenie na imprezę u znajomych, oczywiście z dzieckiem. Debiutanckie „wyjście” z maluchem wymaga świetnej organizacji. W naszym poradniku podpowiadamy, co koniecznie powinnaś zabrać ze sobą.

Torba z dziecięcymi przyborami

To absolutna podstawa, ale w wyjściowym rozgardiaszu możesz o tym zapomnieć. Dlatego najlepiej już na kilka godzin przed planowanym wyjściem z domu spakuj sobie torbę z przyborami i kilkakrotnie sprawdź, czy niczego w niej nie brakuje. Chodzi przede wszystkim o przybory do pielęgnacji maluszka i oczywiście pieluchy. Do tego dochodzą obowiązkowe ubranka na zmianę.

Własny fotelik do karmienia

To bardzo ważne, choć wielu rodziców w ogóle nie bierze tego pod uwagę. Jeśli znajomi nie mają fotelika do karmienia dopasowanego do wieku maluszka, to musicie zabrać swój. Nie zakładajcie, że dziecko można nakarmić na kolanach czy tym bardziej na fotelu. Lepiej uniknąć sytuacji, w której maluszek zapaćka wypielęgnowaną tapicerkę znajomych lub wysmaruje sukienkę mamy obiadkiem.

Śliniak/fartuszek

O tym drobiazgu możesz łatwo zapomnieć w całym zaaferowaniu związanym z wyjściem na pierwszą imprezę z dzieckiem, dlatego najlepiej spakuj sobie śliniak lub fartuszek do torby dużo wcześniej. Te gadżety są bardzo potrzebne, ponieważ chyba nie chcesz, aby dziecko wycierało rączki w piękny obrus znajomych czy tym bardziej w ubranie siedzącej obok osoby.

Ulubiona zabawka dziecka

Może się przydać w sytuacji alarmowej! Dziecko prawdopodobnie będzie zaciekawione nową dla siebie sytuacją i trochę zalęknione, dlatego przygotuj się na tryb „przylepy”. W końcu jednak będziesz chciała coś zjeść i chwilę porozmawiać ze znajomymi. Wówczas dziecko może zająć się ulubioną zabawką i dać Ci wymarzony święty spokój – choćby na tych kilka minut. Poza tym własna zabawka odwróci uwagę dziecka od przedmiotów, które mogłyby być dla niego niebezpieczne, na przykład noża czy widelca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.