Alkoholowe prezenty dla faceta. Tym sprawisz mu wielką radość!

Krzysztof Jagielski
11.01.2022

Jeśli Twój facet lub inny bliski Ci mężczyzna jest wielkim miłośnikiem dobrych alkoholi, to masz bardzo szerokie pole do popisu w zakresie wyboru prezentów. Zbliżająca się okazja pozwoli Ci sprawić mu ogromną radość, jeśli odpakuje jeden z upominków z naszej listy. Oto sprawdzone alkoholowe prezenty, w dodatku z różnych półek cenowych, dlatego dostępne na każdą kieszeń.

Zestaw barmański

Zaczynamy z wysokiego „C”, ponieważ zestaw barmański jest marzeniem niejednego faceta uwielbiającego dobre alkohole, a przede wszystkim przyrządzanie z nich różnego rodzaju koktajli. W skład takiego zestawu musi wejść shaker, sitko, kieliszek z miarką oraz łyżeczka barmańska. Za całość zapłacisz od około 50 do 100 złotych.

Eleganckie szkło do alkoholi

To zawsze trafiony prezent dla miłośnika alkoholi, w dodatku wcale nie tak drogi, jak się wydaje. Raczej odpuść kieliszki do wina i szampana, ponieważ to mało „męskie” alkohole. Skup się na kieliszkach do wódki, likieru, szklankach do whisky i koniaku oraz ewentualnie na tzw. snifterach, czyli kieliszkach degustacyjnych.

Butelka dobrego alkoholu

Jeśli wiesz, jakie preferencje smakowe ma bliski Ci facet, to jak najbardziej możesz pójść w tym kierunku. Butelka dobrego alkoholu kosztuje – w zależności od rodzaju – od 70-80 złotych do nawet kilkuset złotych. Sprawdź dostępny budżet i wybierz coś w sklepie internetowym czy w dyskoncie, gdzie bardzo często można trafić na fajne promocje.

Sample

Sample to nic innego, jak próbki alkoholi. Są sprzedawane przez znanych producentów w małych buteleczkach, często uzupełniających zestaw z klasyczną butelką 0,7 litra. Sample to super pomysł na prezent dla degustatora alkoholi, który dzięki temu będzie mógł poznać nowe smaki i być może znajdzie wśród nich swojego faworyta.

Książka o tematyce alkoholowej

Fajny prezent, szczególnie jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz podarowywać bliskiemu facetowi stricte alkoholu i związanych z nim akcesoriów, ale jednocześnie wiesz, że dobre trunki to jego wielka pasja. Książka o tematyce alkoholowej, na przykład o historii whisky, gatunkach wódek czy rozwoju branży gorzelniczej może wywołać szeroki uśmiech na twarzy Twojego męża, brata, taty etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.