Co warto zmienić w swoim życiu seksualnym?

Jerzy Biernacki
19.05.2022

Od dawna chodzi Ci po głowie pomysł wprowadzenia jakichś zmian do pożycia? Wstydzisz się porozmawiać o tym z partnerem? Zupełnie niepotrzebnie. Dobry seks jest fundamentem udanego związku, dlatego jeśli czujesz, że czas coś zmienić, to nie wahaj się nawet przed wprowadzeniem małej rewolucji do sypialni. Sprawdź, od czego warto zacząć – oczywiście poza rozmową z partnerem.

Częstsze uprawianie seksu

Jeśli dziś kochacie się 1-2 razy w tygodniu, a Tobie to nie wystarcza, to koniecznie porozmawiaj o tym z partnerem i zaproponuj mu zwiększenie częstotliwości zbliżeń. Możesz też podejść do sprawy od innej strony i po prostu zacznij wysyłać partnerowi sygnały, że masz dziś ochotę na seks. Twoja inicjatywa może być niesamowicie ożywcza dla związku, dlatego nie czekaj na ruch z jego strony.

Więcej eksperymentów

To nieprawda, że eksperymentowania w sypialni domagają się tylko mężczyźni. Panie również mogą mieć potrzebę spróbowania czegoś nowego i wcale nie musisz tego ukrywać czy tym bardziej odczuwać z tego powodu wstydu.

Chcesz wypróbować erotyczne gadżety? Kup to, co najbardziej Cię ciekawi. Marzysz o nowych pozycjach? Wprost zaproponuj to partnerowi, najlepiej już w trakcie zbliżenia. Masz niegrzeczne wizje przebieranek, uprawiania seksu w nietypowych miejscach itd.? Zacznij je realizować – niemal na pewno to spodoba się także Twojemu partnerowi.

Dłuższa gra wstępna

Badania pokazują, że Polki planujące zmiany w swoim życiu seksualnym, bardzo często oczekują wydłużenia gry wstępnej i jej urozmaicenia. Masz tak samo? W takim razie zacznij o tym rozmawiać z partnerem lub po prostu go poinstruuj przy okazji najbliższego zbliżenia.

Pokonaj wstyd i zacznij być świadoma swoich potrzeb. Masz pełne prawo dążyć do położenia silniejszego akcentu na własne oczekiwania seksualne, skoro do tej pory oboje skupialiście się raczej na partnerze. Chcesz biernego seksu oralnego? Możesz! Chcesz masażu erotycznego? Jak najbardziej! Marzy Ci się wspólna kąpiel przy świecach? To naprawdę nic trudnego do zrealizowania!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.