Dlaczego Twój facet jest zazdrosny? Zwróć uwagę na te szczegóły

Maciej Piwowski
20.07.2021

Wiele kobiet boryka się na co dzień z problemem wręcz chorobliwej zazdrości po stronie ich facetów. Masz tak samo? Nawet jeśli nie zrobiłaś niczego złego i nie masz sobie nic do zarzucenia, to weź pod uwagę prawdopodobieństwo, że w jakiś sposób prowokujesz swojego partnera do zazdrości. W grę mogą wchodzić nawet z pozoru nieistotne szczegóły i zachowania. Kilka z nich omawiamy w naszym poradniku.

Nie zawsze masz ochotę na seks

Nie jest to oczywiście żaden zarzut, ponieważ powody, dla których odmawiasz partnerowi seksu mogą być bardzo różne i zawsze mają sens. Pamiętaj jednak, aby zawsze rozmawiać o tym z partnerem uczciwie, a nie wiecznie zasłaniać się bólem głowy. Takie sytuacje mogą spowodować, że zacznie Cię podejrzewać o zdradę.

Kupiłaś nową bieliznę, ale nie trafiłaś w jego gust

Wielu facetów potraktuje taką sytuację personalnie, a nie żartobliwie. Może się okazać, że Twój partner posądzi Cię o kupienie tej bielizny z myślą o kimś innym i zacznie się awantura. Dlatego na przyszłość staraj się lepiej analizować potrzeby partnera w tym zakresie.

Często opowiadasz o innych facetach

Możesz to robić zupełnie bez żadnych podtekstów i złych intencji, na przykład opowiadając o nowym koledze w pracy, głupim szefie czy zabawnym facecie spotkanym w autobusie. Jeśli jednak Twój partner ma niską samoocenę, to takie relacje mogą obudzić w nim niezdrową zazdrość.

Proponujesz eksperymentowanie w łóżku

Niby nie ma w tym nic złego, a wręcz wielu facetów marzy o tym, aby ich partnerki były nieco odważniejsze w sypialni. Może się jednak okazać, że Twój facet odbierze to zupełnie inaczej i zacznie Cię posądzać o to, że wcześniej wypróbowałaś np. fikuśne pozycje z kimś innym. Wiemy, że brzmi to irracjonalnie, natomiast niektórzy mężczyźni naprawdę są niesamowicie przewrażliwieni na tym punkcie i wolą, aby propozycje łóżkowych eksperymentów wychodziły z ich strony.

Zaczęłaś się czepiać rzeczy, które wcześniej Ci nie przeszkadzały

Mogą to być naprawdę drobiazgi, jak wrzucanie brudnych skarpetek do kosza na pranie czy podlewanie kwiatów. Skoro nagle zaczęłaś na to zwracać partnerowi uwagę, to być może w jego głowie pojawi się myśl, że masz kogoś, kto robi takie rzeczy sam z siebie. Stąd już tylko krok do chorobliwej zazdrości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.