Gdy on planuje męski wieczór w Waszym mieszkaniu… O co powinnaś zadbać?

Mateusz Nowak
24.05.2021

Sytuacja, jakich wiele w każdym związku. Pewnego dnia facet informuje Cię, że właśnie zaplanował męski wieczór w Waszym mieszkaniu. To niby nic takiego, ale sama dobrze wiesz, jak to się skończy – wielkim bałaganem i leczeniem kaca przez całą niedzielę. Tym razem zadbaj o to, aby męski wieczór nie okazał się problemem dla Ciebie. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Zaplanuj sobie wieczór z koleżankami

Dlaczego miałabyś usługiwać kolegom partnera? Ty też masz prawo się rozerwać, dlatego wiedząc, że Twój facet organizuje męski wieczór sama także zadbaj o własną rozrywkę. Namów koleżanki na wspólne wyjście do restauracji, kina czy klubu. Idealnie byłoby, gdybyś mogła przenocować u którejś ze swoich znajomych. Unikniesz słuchania niewybrednych żartów i patrzenia, jak Wasze mieszkanie zamienia się w klub nocny o wątpliwej reputacji.

Jasno określ, czego oczekujesz od faceta

Czyli zapowiedz mu, że absolutnie nie masz zamiaru spędzić całej niedzieli na sprzątaniu i niańczeniu skacowanego partnera. Bądź stanowcza, w końcu nie masz do czynienia z dzieckiem. Określ, jakie są Twoje oczekiwania, np.:

  • mieszkanie ma błyszczeć po Twoim powrocie,
  • nie chcesz czuć smrodu papierosów,
  • nie życzysz sobie, aby ktoś obcy spał w Waszym łóżku,
  • nie chcesz słyszeć od sąsiadów, że męski wieczór zamienił się w regularną libację,
  • nie masz zamiaru wydawać pieniędzy na zakup nowych rzeczy, bo panowie postanowili nie przejmować się aktualnym stanem mieszkania.

Nie gotuj, nie sprzątaj, nie męcz się

To Twój facet jest organizatorem męskiego wieczoru, a więc powinien zadbać o odpowiednie ugoszczenie swoich kolegów. Daj mu się wykazać. Niech przygotuje jedzenie lub zamówi coś na wynos. Sprzątanie i zakupy zostaw na jego głowie. Zwłaszcza, jeśli ostatnim razem to Ty byłaś odpowiedzialna za wszystko, choć wcale nie brałaś udziału w samej imprezie.

Zafunduj sobie relaksującą niedzielę

Niedziela po męskim wieczorze ma należeć do Ciebie. To świetny czas, abyś mogła nareszcie zadbać o swoje ciało, wypocząć, zrelaksować się. Skoro i tak nie masz pożytku z leczącego kaca faceta, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś np. urządziła sobie domowe SPA w łazience czy nadrobiła zaległości książkowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.