Jak namówić faceta na wymianę jego garderoby?

Piotr Kowalczyk
29.07.2021

Każda z nas chce mieć obok siebie zadbanego mężczyznę. Panowie niestety miewają bardzo różne podejście do własnej estetyki. Wciąż nie brakuje mężczyzn, którzy kompletnie nie przykładają wagi do tego, co na siebie wkładają. Jeśli Twój facet na co dzień chodzi w powyciąganych spodniach i koszulkach, a Ty za nic nie możesz się go doprosić, aby wreszcie wymienił swoją garderobę, to sięgnij po kilka sprawdzonych forteli. Opisujemy je w naszym poradniku.

Zrób selekcję jego ubrań

Od tego warto zacząć, bo w przeciwnym razie Twój facet może nadal uparcie twierdzić, że przecież jego ubrania są „prawie nowe” i wciąż w „świetnym stanie”. Zbierz więc je wszystkie, posegreguj i połóż na łóżku czy podłodze. Zawołaj faceta i pokaż mu, w jakich ciuchach wychodzi z domu – podziurawionych, za dużych lub za małych, powycieranych, wyblakniętych i kompletnie niepasujących do jego sylwetki. To powinno pomóc mu otworzyć oczy.

Wyciągnij go do galerii handlowej

Nie musisz tego robić podstępem – wystarczy, że zaproponujesz, aby towarzyszył Ci podczas zakupów. Wykorzystaj tę okazję do tego, aby namówić go do przymierzenia różnych ubrań dla mężczyzn. Od niechcenia rzuć: „O, zobacz jaka super promocja na marynarki. Sprawdzimy?” Gdy już wejdzie do sklepu i zacznie przymierzać poszczególnie ciuchy, przejdź do ofensywy.

Pochwal jego wygląd w przymierzanym ciuchu

Każdy facet jest łasy na komplementy. Nawet jeśli Twój mężczyzna udaje twardziela i uparcie twierdzi, że nie przykłada żadnej wagi do swojego wyglądu (bo przecież jest ponad to, a „prawdziwe piękno jest w środku”), to i tak powinno zrobić mu się przyjemnie, gdy powiesz:

  • „Kochanie, ale męsko wyglądasz!”
  • „W tej marynarce jesteś niesamowicie seksowny!”
  • „Wow, dopiero w tych spodniach widać, jak bardzo schudłeś!”
  • „Nie, tego nie bierzemy, bo jak będziesz w tym chodzić po ulicy, to będę strasznie zazdrosna!”

To drobne, niewiele znaczące komplementy, które na pewno skłonią Twojego faceta do odświeżenia swojej garderoby.

Zorganizuj jakieś wyjście, na które musi się elegancko ubrać

Będzie to świetna okazja do tego, aby Twój facet na własnej skórze przekonał się, że naprawdę nie ma żadnych fajnych ubrań, na przykład dobrze dopasowanego garnituru czy świetnie leżącej marynarki. Nieźle go to wkurzy i z pewnością sam postanowi wybrać się na zakupy, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.