Jak podtrzymać wysoką temperaturę związku, gdy na świecie pojawi się dziecko? 5 fajnych sposobów

Mateusz Nowak
12.06.2017

Przyjście dziecka na świat to w większości związków ukoronowanie miłości między partnerami i wielkie szczęście. Nie można jednak zakłamywać rzeczywistości i twierdzić, że w Waszym życiu nic się nie zmieni. Zmieni się, i to bardzo. Zmęczenie, masa nowych obowiązków, wieczny pośpiech – to u nikogo nie powoduje napływu pożądania. Dlatego w wielu związkach, w których pojawia się maluch, dochodzi do obniżenia temperatury w sypialni. Dla Waszego wspólnego dobra powinnaś zadbać, aby ten stan nie trwał w nieskończoność. Poznaj 5 fajnych sposobów na to, aby nadal mieć ochotę na zbliżenia, mimo pojawienia się dziecka.

  1. Umawiajcie się na randki! - jeśli od bardzo dawna nigdzie razem nie byliście, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Postaraj się tak zorganizować codzienne obowiązki, by mieć choć jeden wolny wieczór w tygodniu, taki tylko dla Was. Możecie wtedy wyjść do kina, do restauracji, może na dłuższy spacer. Będziecie mieli okazję, aby trochę odpocząć i skupić się tylko na sobie. Jeśli nie masz z kim zostawić dziecka i nie stać Cię na opiekunkę, zorganizuj randkę...w domu. Wystarczą świece, piękna zastawa, trochę wina i pyszne jedzenie.
  2. Wykorzystujcie każdą wolną chwilę na podtrzymanie bliskości – wcale nie chodzi tylko o seks, ale też o zwykłe bycie ze sobą, nawet przy wykonywaniu zwykłych, rutynowych czynności. Świetnym pomysłem na taką bliskość może być wspólne wskoczenie pod prysznic. Dodatkowy plus: zaoszczędzicie trochę wody! Może uda się Wam wstawać 5-10 minut wcześniej, aby mieć chwilę na poranne przytulanki.
  3. Wyjedźcie na weekend tylko we dwoje – nie możesz sobie tego wyobrazić? W takim razie najwyraźniej jesteś nadopiekuńcza i masz zbyt silną potrzebę kontrolowania wszystkiego, co ma związek z Twoim dzieckiem. Maluchowi naprawdę nic się nie stanie, jeśli zostanie na 2 dni z dziadkami. Wyjedźcie gdzieś blisko, do fajnego hotelu i oddajcie się totalnemu relaksowi połączonemu z ognistymi zbliżeniami. Od razu poczujecie się o wiele lepiej!
  4. Pomyśl o nowych bodźcach – w dłuższym związku może się pojawić nuda, a jeśli do tego dojdzie mnóstwo obowiązków związanych z opieką nad maluszkiem, możesz całkowicie stracić zainteresowanie seksem. Dla Twojego partnera na pewno będzie to poważny problem, dlatego zacznij działać. Znajdź jakieś bodźce, które mogłyby doprowadzić Was do wrzenia. Niezłym pomysłem może być wspólne obejrzenie filmu dla dorosłych. Dopilnuj tylko, aby dziecko już mocno spało!
  5. Bądź spontaniczna – maluch ma problemy z zasypianiem i często budzi się w nocy? Kochajcie się w ciągu dnia! Jeśli dziecko jest na etapie brania popołudniowych drzemek, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wykorzystali ten czas na miłość. Przejmij inicjatywę i zaskocz partnera niegrzeczną propozycją, sugerując jakieś nieoczywiste miejsce – np. kuchenny blat.

Podtrzymanie temperatury w sypialni po urodzeniu dziecka jest bardzo ważne dla związku. Jeśli Wy będziecie szczęśliwi, to maluszek także. Nie bagatelizuj tego!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.