Jak przekonać faceta do remontu łazienki? Najlepsze sposoby!

Mariusz Siwko
15.09.2022

Nie możesz już patrzeć na swoją łazienkę i marzysz o remoncie, ale Twój facet uparcie stawia weto? Doskonale rozumiemy poziom Twojej irytacji. Mężczyźni już tak mają, że nie przepadają za zmianami, a szczególnie za wydawaniem pieniędzy. Jeśli uważasz, że remont jest konieczny, to wykorzystaj kilka sposobów na przekonanie do tego partnera. Najlepsze z nich wymieniamy w naszym poradniku.

Przejmij jego półkę na kosmetyki

To ryzykowny sposób, ponieważ grozi niemałą awanturą, ale czasami warto sięgnąć po rozwiązania ostateczne. Jeśli przejmiesz jego półkę na kosmetyki, to partner prawdopodobnie sam zorientuje się, że konieczny jest remont łazienki, w której zwyczajnie się już nie mieścicie.

„Niechcący” zepsuj coś w łazience

Oczywiście nie namawiamy do niszczenia dobrych rzeczy, ale małe „ups” w łazience może bardzo Ci pomóc w przekonaniu partnera do przeprowadzenia remontu. Masz już dość węża od słuchawki prysznicowej, z którego cięgle kapie woda? „Przypadkowo” go zerwij. Możesz również pójść o krok dalej i np. zbić porysowane lustro.

Udawaj wypadek

To grubsza forma perswazji, ale może być bardzo skuteczna. Twój zobojętniały na wygląd łazienki partner na pewno przejmie się tym, że miałaś wypadek spowodowany nieustawnym rozkładem pomieszczenia czy korzystaniem ze zużytych elementów wyposażenia. Upadek pod prysznicem? Rozcięta skóra o wyszczerbioną płytkę? Spróbuj!

Narzekaj aż do znudzenia

Niezawodnym kobiecym sposobem na przekonanie mężczyzny do remontu jest nieustanne narzekanie. W pewnym momencie Twój facet może mieć już tego serdecznie dość i dla świętego spokoju zgodzi się na umówienie ekipy remontowej.

Przedstaw argumenty ekonomiczne

W rozmowie z facetem zawsze warto sięgać po argumenty finansowe. Policz, ile będzie kosztować remont, a także udowodnij partnerowi, że np. dzięki wymianie wanny na prysznic zaoszczędzicie sporo pieniędzy na wodzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.