Jak zmusić męża do zrobienia porządku w garażu?

Krzysztof Jagielski
28.08.2023

Przyjęło się, że garaż to męskie królestwo, w które kobiety raczej nie ingerują. Oczywiście tylko do czasu. Jeśli garaż staje się na tyle zagracony, że coraz trudniej się z niego korzysta, to powinnaś zwrócić swojemu facetowi na to uwagę, a wręcz zmusić go do zrobienia porządków. Jest na to kilka sprytnych sposobów, które wymieniamy w naszym poradniku.

Zacznij parkować poza garażem

Wielu facetów irytuje się, gdy ich partnerki parkują samochód przed garażem, zastawiając wjazd i nie korzystając z tego pomieszczenia. Wyjaśnij, że nie możesz wjechać do garażu, ponieważ jest tak zagracony, że nie da się wysiąść z auta bez ryzyka uszkodzenia lakieru.

„Przypadkowo” zrzuć kilka przedmiotów

Oczywiście niczego celowo nie uszkadzaj, ale zrzucając np. drabinę, opony samochodowe czy skrzynkę z różnymi „przydasiami” na pewno zwrócisz uwagę swojego faceta na problem bałaganu w garażu. Jeśli w dodatku będą to jego rzeczy, to niemal na pewno szybko zmobilizuje się do zrobienia generalnych porządków.

Schowaj jego narzędzia

To perfidny, brutalny, ale też bardzo skuteczny sposób. Jeśli Twój facet jest typem majsterkowicza i traktuje narzędzia jak relikwie, to chowając je na pewno skłonisz go do szybkiego posprzątania w garażu. Gdy zapyta, czy nie widziałaś jego narzędzi, zrób kąśliwą uwagę w stylu: „Nie dziwię się, że nic nie możesz znaleźć w tym bałaganie”.

Zagroź, że zorganizujesz wyprzedaż garażową

Groźba stracenia wszystkich „przydasiek” czy części narzędzi powinna zadziałać na Twojego faceta trzeźwiąco – zwłaszcza, gdy pomyśli sobie, że obcy ludzie będą grzebać w jego rzeczach (i kto wie, co w nich znajdą).

Postaw więc sprawę na ostrzu noża: albo w najbliższy weekend garaż zostanie posprzątany, albo ogłaszasz na lokalnej grupie facebookowej wielką wyprzedaż. To powinno rozwiązać problem. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie