Jaki zegarek wybrać dla męża na prezent z okazji rocznicy ślubu?

Antoni Kwapisz
07.02.2024

Rocznica ślubu, zwłaszcza okrągła, to dobra okazja, aby obdarować męża wyjątkowym prezentem. Większość facetów ucieszy się z nowego zegarka. Pytanie tylko, jaki wybrać? Na rynku jest zatrzęsienie modeli, dlatego w naszym artykule omawiamy te najważniejsze kryteria, jakimi powinnaś się kierować.

Styl zegarka

Na początek zastanów się, czy Twój mąż preferuje klasyczne, sportowe czy raczej nowoczesne zegarki. Może dobrym pomysłem będzie podarowanie mu funkcjonalnego smartwatcha? 

Marka

Skoro mówimy o prezencie na rocznicę ślubu, to warto pójść w kierunku zegarka renomowanej marki, która gwarantuje wysoką jakość, a przy tym może budzić skojarzenia z prestiżem.

Funkcje

Pomyśl o funkcjach, które mogą być przydatne dla męża. Faceci najczęściej zwracają uwagę na takie kwestie jak wodoszczelność, chronograf i datownik.

Bransoleta czy pasek

Wybierz taki zegarek, który będzie najwygodniejszy na co dzień – pod tym względem fajnie sprawdzają się zegarki na bransolecie. Jeśli natomiast chcesz podarować mężowi zegarek na wyjątkowe okazje, bardzo elegancki i do garnituru, to postaw na model na skórzanym pasku.

Mechanizm

Jeśli ma to być zegarek z wyższej półki, to warto pójść w kierunku modelu z klasycznym mechanizmem automatycznym. Do noszenia na co dzień lepiej może się natomiast sprawdzić zegarek kwarcowy lub solarny o bardziej sportowym czy casualowym charakterze.

Nie zapomnij również o personalizacji zegarka w formie grawera z dedykacją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie