Jakie prezerwatywy powinnaś kupić?

Krzysztof Jagielski
06.12.2021

Choć przyjęło się, że to panowie są odpowiedzialni za zakup prezerwatyw, to jeśli nadal jesteś singielką i pozwalasz sobie na przygodne spotkania z różnymi mężczyznami, wówczas powinnaś zadbać o zabezpieczenie we własnym zakresie. Wybór konkretnych prezerwatyw nie powinien być kwestią przypadku, trafienia na promocję czy chwycenia pierwszej-lepszej paczki przy kasie w markecie. Sprawdź, czym warto się tutaj kierować.

Kup kilka rodzajów prezerwatyw

Dlaczego kilka? Ponieważ nie mając doświadczenia w tym temacie powinnaś mieć możliwość przetestowania różnych prezerwatyw – wtedy będziesz mogła wybrać te, które najbardziej Tobie odpowiadają. Zaopatrz się więc w prezerwatywy:

  • nawilżane,
  • prążkowane,
  • zapachowe i smakowe – mogą być bananowe, truskawkowe, czekoladowe etc.

Pamiętaj również, że jeśli spotykasz się z przypadkowymi mężczyznami, to zawsze dobrze będzie mieć przy sobie prezerwatywy w różnych rozmiarach. Nigdy przecież nie możesz mieć pewności, jak bardzo hojnie został obdarzony przez naturę Twój partner.

Zawsze sprawdzaj datę ważności

To nadrzędna zasada, której musisz się trzymać niezależnie od wszystkiego. Nie daj się skusić na zakup prezerwatyw w świetnej cenie, których data ważności mija za kilka tygodni. Lepiej zapłacić nieco więcej i mieć pewność, że zgromadzony zapas wystarczy Ci na wiele miesięcy. Używanie przeterminowanych prezerwatyw jest bardzo ryzykowne, ponieważ po tej dacie producent nie gwarantuje już zachowania właściwości swoich produktów.

Eksperymentuj

Na rynku znajdziesz ogrom rodzajów prezerwatyw, dlatego nie warto zamykać się tylko na jedną markę czy sposób wykończenia gumki. Eksperymentuj, zmieniaj prezerwatywy, bo tylko wtedy będziesz mogła ocenić, które z nich sprawdzają się najlepiej, najmniej drażnią Cię swoim zapachem czy najbardziej zwiększają doznania podczas zbliżenia.

Stawiaj na prezerwatywy znanych producentów

Wizja zakupu prezerwatyw egzotycznej marki za połowę ceny jest oczywiście kusząca, ale nie warto temu ulegać. Chodzi przecież o bezpieczeństwo, dlatego wybieraj wyłącznie gumki znanych firm, na których nigdy się nie zawiodłaś. Przestrzegamy jednak przed podróbkami, od których roi się na portalach ogłoszeniowych. Prezerwatywy zawsze kupuj w aptece lub w drogerii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.