Pozwól swojemu facetowi zaplanować wakacje. Dlaczego warto?

Krzysztof Jagielski
10.08.2021

Jeśli do tej pory to Ty zawsze planowałaś wasze rodzinne wakacje, to dobrze radzimy: w tym roku pozwól się tym zająć partnerowi. Twój facet niekoniecznie musi mieć na to wielką ochotę, ale wystarczy odrobina motywacji, aby zabrał się za wielkie przygotowania. Niech wybierze kierunek, formę spędzania wakacji, a na koniec zaplanuje wszystkie szczegóły logistyczne. Brzmi jak szaleństwo? Nic z tych rzeczy. Sprawdź, dlaczego to może się Wam opłacić.

Będzie w swoim żywiole

Większość facetów ma żyłkę logistyka i lubi planowanie. Dotyczy to również rodzinnych wakacji, które są przecież niezłym przedsięwzięciem, wymagającym poświęcenia mu sporej uwagi i dużej ilości czasu. Jeśli na co dzień Twój facet nie jest szczególnie zaangażowany w sprawy rodzinne, to planowanie wakacji powinno go wyrwać z tego letargu. Bądź spokojna: na pewno da sobie radę i zaplanuje Wam świetne wakacje.

Nie zrzuci winy na Ciebie

Pamiętasz, jak ostatnim razem to Ty wybrałaś kierunek wakacji, po czym przez wiele tygodni musiałaś wysłuchiwać, jak złą podjęłaś decyzję? A to było za nudno, a to pogoda do niczego, a to za daleko, a to ciągle te same widoki, a to niedobre jedzenie itd. Po co Ci takie wyrzuty? Daj swojemu facetowi wolną rękę i pozwól mu się wykazać. Jeśli to on dokona złego wyboru, to przynajmniej będziesz miała święty spokój, a on przekona się, że planowanie wakacji jednak nie jest taką prostą sprawą, jak wcześniej mu się wydawało.

Wakacje zorganizowane przez faceta mogą być całkiem opłacalne

Mężczyźni są mistrzami wyszukiwania różnych okazji. Wielu panów ma naturę centusiów i nie chce przepłacać za coś, co można mieć dużo taniej. Ta zasada idealnie sprawdza się na etapie planowania wakacji. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Twojemu facetowi uda się zarezerwować świetny hotel za bardzo dobrą cenę, znaleźć promocję na bilety lotnicze czy opracować oszczędną trasę przejazdu samochodem. Wasz budżet domowy tylko na tym zyska.

Ciekawy program gwarantowany!

Jeśli Twój facet mocno zaangażuje się w planowanie wakacji, to możesz być pewna, że ułoży taki program, który zadowoli całą rodzinę. Mężczyźni są zadaniowcami, dlatego za punkt honoru stawiają sobie zorganizowanie świetnych, niezapomnianych wakacji. Chętnie układają plany wycieczek, wyszukują atrakcje w okolicy czy nawet selekcjonują restauracje, w których warto zasmakować lokalnej kuchni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.