Choć panie również interesują się motoryzacją, to jednak w wielu związkach jest tak, że wybór samochodu dla partnerki spada na barki mężczyzny. Chcąc stanąć na wysokości zadania nie skupiaj się tylko na wyglądzie czy aspektach mechanicznych pojazdu, ale też na jego wyposażeniu. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie partnerki poszukaj egzemplarza, który zawiera kilka bardzo przydatnych elementów.
Jest niezastąpiona na ciasnych parkingach. Wiele pań miewa trudności z parkowaniem „na lusterka”, dlatego kamera cofania wydaje się być wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia auta, które będzie eksploatowane głównie w ruchu miejskim.
Pomimo obecności kamery cofania, warto też, aby auto było wyposażone w czujniki parkowania. Te pozwolą uniknąć lub zminimalizować ryzyko stłuczek na ciasnych parkingach, podczas manewrowania czy przeciskania się w korkach. Idealnie będzie znaleźć samochód wyposażony w czujniki 360 stopni.
Najlepiej w wariancie bezprzewodowym! Możliwość korzystania z funkcji telefonu w samochodzie, za pośrednictwem ekranu dotykowego i przycisków na kierownicy, to duże udogodnienie – zarówno w mieście, jak i w trasie. Twoja partnerka na pewno doceni dostęp do Map Google czy aplikacji do streamingu muzyki.
Pozwala to na znalezienie idealnej pozycji za kierownicą, co ma bezpośredni wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale też na bezpieczeństwo. Wiele pań miewa trudności z optymalnym ustawieniem fotela, co wynika z ograniczonej regulacji. Zwróć więc uwagę na to, czy auto posiada regulację góra/dół, a także czy kierownica jest regulowana w obu płaszczyznach.
Nie jest to może konieczność, natomiast warto rozejrzeć się za samochodem z automatem – nawet jeśli partnerka nigdy wcześniej takim nie jeździła. Szybko się przyzwyczai i po czasie nie będzie już chciała wrócić do manualnej skrzyni. To super wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w mieście, które dodatkowo niweluje ryzyko problemów ze sprzęgłem, co zdarza się w samochodach eksploatowanych przez panie (skutek jazdy w butach na wysokim obcasie).