Szykujecie się na rodzinne wakacje samochodem? Te obowiązki przerzuć na partnera!

Marek Szydełko
01.07.2022

Rodzinne wakacje to zwykle ogromna frajda, ale też masa przygotowań. Zwłaszcza, jeśli wybieracie się na nie własnym samochodem i macie do pokonania daleką trasę, na przykład na południe Europy. Nie może być tak, że wszystko jest na Twojej głowie. Część obowiązków przerzuć na partnera, który także musi się zaangażować w przygotowania do wyjazdu. Sprawdź, jakie zadania śmiało możesz mu powierzyć.

Przygotowanie samochodu

To typowo męskie zadanie, z którym Twój partner powinien sobie świetnie poradzić. Samochód musi być perfekcyjnie przygotowany do podróży pod kątem technicznym. Dodatkowo warto go wysprzątać, aby cała rodzina mogła podróżować w komfortowych warunkach. Poproś faceta o sprawdzenie klimatyzacji i ewentualnie oddanie samochodu do serwisu na większy przegląd przed daleką trasą.

Sprawdzenie wszystkich dokumentów

Chodzi tutaj przede wszystkim o dokumenty samochodu, ale też ewentualnie paszporty, dowody osobiste, prawo jazdy oraz dowody zawarcia ubezpieczenia. Najwygodniej będzie mieć kopie cyfrowe części tych dokumentów, na wypadek ich zgubienia, czym także powinien się zająć Twój facet.

Opracowanie trasy przejazdu

Większość mężczyzn uwielbia ten etap przygotowań, dlatego pozwól partnerowi działać i daj mu wolną rękę. Niech samodzielnie opracuje optymalną trasę, zaznaczając sobie po drodze dobre miejsca na odpoczynek, tankowanie, zjedzenie posiłku itd.

Zgromadzenie budżetu

Choć prawdopodobnie oboje dokładacie się do budżetu wakacyjnego, to warto scedować na faceta obowiązki związane z m.in. podliczeniem kosztów oraz wybraniem najlepszych środków płatniczych. Jeśli wybieracie się za granicę, to poproś partnera o wymienienie części pieniędzy na zagraniczną walutę. Dobrym pomysłem będzie też założenie karty wielowalutowej do bezprowizyjnych płatności zagranicznych.

Rozrywki dla dzieci na czas podróży

Poproś partnera, aby zajął się częścią rozrywkową wyjazdu. Jeśli czeka Was długa podróż, to dobrze będzie zadbać o np. słuchowiska i piosenki dla dzieci, ewentualnie o bajki odtwarzane na tablecie (koniecznie przymocowanym do solidnego uchwytu!).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.