Twój facet chce sam przeprowadzić remont mieszkania? Sprawdź, dlaczego nie powinnaś mu na to pozwolić

Mariusz Siwko
13.04.2022

Wielu facetów ma bardzo wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach remontowych. Nawet jeśli Twój partner rzeczywiście jest typem złotej rączki i wiele prac wykonuje samodzielnie, to przeprowadzenie kompleksowego remontu mieszkania może być ponad jego siły i kwalifikacje. Nie powinnaś się na to zgadzać, a kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Remont z pewnością bardzo się przedłuży

Nie ma innej możliwości, skoro Twój facet ma przeprowadzić wszystkie prace samodzielnie, ewentualnie z okazjonalną pomocą ojca czy kolegi. Remont, który fachowej ekipie zająłby tydzień, Twojemu mężczyźnie zajmie spokojnie ponad miesiąc. Zastanów się, czy na pewno jesteś na to gotowa.

Efekt końcowy może być daleki od Twoich wyobrażeń

Nie znamy oczywiście umiejętności Twojego faceta, natomiast jeśli nie jest zawodowym budowlańcem i wykończeniowcem, to raczej nie jest na bieżąco z technologiami i trendami. Może się zdarzyć, że nie będzie potrafił zrealizować projektu, jaki sobie wymarzyłaś i zamiast przeprowadzenia kompleksowego remontu mieszkania wyłącznie je odświeży.

Pokusa, by chodzić na skróty

To wynika właśnie z niedostatecznych umiejętności. Jeśli powiesz profesjonalnej ekipie, że chcesz mieć prysznic z odpływem liniowym, to tak zrobią. Dla Twojego faceta montaż takiego odpływu może być zbyt trudny, nie wspominając już o konieczności wymuszenia odpowiedniego spadku wody. W takiej sytuacji może się pojawić pokusa, aby jednak zrobić zwykły brodzik – też będzie ładnie, ale to już przecież nie to samo, prawda?

Potworne zmęczenie

Wyobraź sobie, jak bardzo zmęczony będzie Twój facet po przeprowadzeniu remontu – a już na pewno wtedy, gdy nie planował wziąć urlopu i wykonywał wszystkie prace po powrocie z biura oraz w weekendy. Tak ogromne zmęczenie na pewno negatywnie wpłynie na precyzję, cierpliwość i może być jedną z przyczyn nasilających się konfliktów. Kłótnie nie są Wam do niczego potrzebne, zwłaszcza na tle remontu, którego efekt z założenia ma Wam przecież dać olbrzymią satysfakcję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.