Twój facet ciągle gra na konsoli? Sprawdź, co robić

Krzysztof Jagielski
14.05.2021

Codzienne granie na konsoli nie jest oczywiście jednoznacznym symptomem uzależnienia. To może być po prostu jedyna forma rozrywki akceptowana przez Twojego faceta. Jeśli jednak zaczyna Ci to przeszkadzać, powinnaś przejść do działania. Sprawdź, co warto zrobić w momencie, gdy zauważysz, że Twój facet bez przerwy gra na konsoli.

Zacznij grać razem z nim

A dlaczego nie? Granie na konsoli jest świetną formą rozrywki, dlatego istnieje szansa, że sama się w to wciągniesz. Dodatkową korzyścią będzie fakt, iż zyskacie kolejną czynność, którą możecie robić razem. Namów swojego faceta, żeby znalazł jakieś gry dla dwojga, niekoniecznie sportowe. Jest masa fajnych przygodówek czy gier wymagających kooperacji.

Ustalcie jakieś limity

Jeśli Twój facet gra przez kilka godzin dziennie i przez to zaczyna zaniedbywać domowe obowiązki, to czas najwyższy wyznaczyć mu limity. Otwarcie powiedz, że Ci to przeszkadza i wspólnie określcie nowy porządek dnia. Przykładowo: w tygodniu dopuszczasz godzinę grania na konsoli, natomiast w weekend maksymalnie 2 godziny lub dłuższy seans nocny raz w tygodniu. Wbrew pozorom faceci dobrze funkcjonują w sztywnych ramach, które pozwalają im się ogarnąć i poczuć pewniej.

Pokaż mu inne sposoby na spędzanie wolnego czasu

Może Twój facet bez przerwy gra na konsoli, ponieważ nie ma lepszego pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu i odstresowanie się po pracy? W takim razie wszystko jest w Twoich rękach. Pomyśl, co mogłabyś mu zaproponować. Najlepiej, aby były to formy aktywności dla Was obojga – na przykład bieganie, jazda na rowerze, basen czy oglądanie filmów. Masz szerokie pole do popisu. Dobierz takie pomysły, które w jakikolwiek sposób zahaczają o zainteresowania Twojego faceta.

Wyznacz mu listę rzeczy do zrobienia

To metoda dość kategoryczna, ale bardzo skuteczna. Jeśli granie powoduje, że Twój facet zamienił się w domowego lenia i nie możesz się go doprosić, aby np. wyregulował zawiasy w szafkach czy naprawił przeciekający kran, to zamiast ciągle mu o tym przypominać po prostu daj mu konkretny komunikat: ma to być zrobione w ciągu 2 dni, albo wzywasz fachowca (a to słono kosztuje). Stwórz listę rzeczy do zrobienia na kilka tygodni do przodu, aby maksymalnie wypełnić partnerowi wolny czas i odciągnąć go od konsoli.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.