Umawianie się na seks w stałym związku: sprawdź, dlaczego to może być dobry pomysł!

Antoni Kwapisz
27.02.2024

Wszyscy wiemy, że spontaniczny seks wynikający z chwilowego przypływu namiętności jest najprzyjemniejszy. Z drugiej strony w wielu stałych związkach brakuje na niego przestrzeni, co wynika z przeciążenia codziennymi obowiązkami, a często także z obecności dzieci. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to możesz zaproponować partnerowi umawianie się na seks. Brzmi słabo? A jednak to naprawdę może zadziałać i mieć pozytywny wpływ na Waszą relację, o czym przekonujemy w tym poradniku.

Częstsze uprawianie seksu

Umawianie się na seks z całą pewnością zwiększy częstotliwość zbliżeń. Zaleca się, aby uprawiać miłość co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Wspólnie wybierzcie więc pasujące Wam dni, najlepiej te, w których nie jesteście przygnieceni obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, np. zawożeniem dzieci na zajęcia dodatkowe.

Samo oczekiwanie na „ten dzień” może rozpalać Wasze zmysły

Zaufaj, że wiedząc, iż np. dziś przypada umówiony w związku seks, od rana będziesz solidnie nakręcona – Twój partner także. To miła odmiana pod być może miesiącach chłodu panującego w Waszej sypialni.

Motywacja do częstszych wyjść z domu

Dni „z seksem” mogą być również fajną okazją do tego, aby wyjść gdzieś razem. Jeśli od dawna tego nie robicie, a wspólna kolacja kojarzy się Wam co najwyżej z tą serwowaną przez teściową podczas świąt, to czas najwyższy nadrobić zaległości.

Fundujcie sobie namiętne weekendy

Jeśli w tygodniu jesteście na tyle zapracowani, że naprawdę brakuje Wam już energii na seks, to zacznijcie się na niego umawiać w weekendy, na przykład w sobotnie wieczory. Kładźcie dzieci wcześniej spać, a od czasu do czasu zawieźcie je do dziadków, aby móc nieco zaszaleć. Przekonasz się, że tego właśnie brakowało Waszemu związkowi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie