Zdradziłaś – i co teraz?

Piotr Kowalczyk
27.12.2022

Zdrada to największe przewinienie w małżeństwie, zwykle kończące się rozstaniem. Nic dziwnego, że osoby, które dopuściły się zdrady, próbują to za wszelką cenę ukryć – zwłaszcza, jeśli był to jednorazowy skok w bok. Zdradziłaś? Wyobrażamy sobie, jak musisz się z tym czuć. Sprawdź, co powinnaś zrobić w takiej sytuacji.

Przyznaj się komuś zaufanemu

Trudno jest zachować taką tajemnicę tylko dla siebie. Zdrada będzie Cię męczyć i w końcu poczujesz potrzebę podzielenia się tym z kimś, komu ufasz. Może to być najlepsza przyjaciółka, mama, koleżanka z pracy – nie ma to większego znaczenia. Ważne, aby zrzucić z siebie ten ciężar i skorzystać ze szczerej rady bliskiej osoby.

Rozważ przyznanie się mężowi

Prędzej czy później staniesz przed tym dylematem. Zdradę trudno jest ukryć, zwłaszcza jeśli nie była to jednorazowa „wpadka”, ale długi romans. Twój mąż w pewnym momencie domyśli się, że coś jest nie tak. Być może lepiej będzie mu o tym powiedzieć osobiście, niż żyć w ciągłym strachu, że zdrada wyjdzie na jaw w najmniej oczekiwanym momencie?

Zastanów się, co pchnęło Cię do zdrady

Musisz to ocenić we własnym sumieniu. Czy zdrada była efektem ciekawości, wypicia zbyt dużej ilości alkoholu, chwilowego zauroczenia, a może jednak miłości do innej osoby? W zależności od odpowiedzi na to pytanie podejmij adekwatną decyzję.

Jeśli wiesz, że po zdradzie będzie Ci bardzo ciężko żyć dalej z mężem, ponieważ go nie kochasz i planujesz dalej zdradzać, to ten związek nie ma większego sensu – nawet jeśli macie dzieci i myślisz teraz wyłącznie o nich.

W takiej sytuacji rekomendujemy odbycie szczerej rozmowy z mężem, która może wiele wyjaśnić i ułatwić podjęcie właściwej decyzji.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.