Balia elektryczna – wygoda, oszczędność czasu i relaks 24/7

Mateusz Rąbalski
29.07.2024

Balia ogrodowa elektryczna to nowoczesne rozwiązanie dla osób szukających relaksu w ogrodzie. Oferuje komfortowe i efektywne ogrzewanie wody, dzięki czemu można z niej korzystać przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. W tym wpisie skupimy się właśnie na balii na prąd, poznasz praktyczne informacje.

Zalety balii elektrycznej 

Balia elektryczna ma wiele zalet, które sprawiają, że jest atrakcyjnym wyborem zarówno do prywatnego ogrodu jak i obiektu turystycznego. 

  • Komfort użytkowania - z balii elektrycznej korzystasz kiedy masz na to ochotę bez konieczności wcześniejszego przygotowania kąpieli. Wystarczy podłączyć ją do prądu, aby zacząć podgrzewanie wody.  
  • Precyzyjna kontrola temperatury - balie elektryczne marki ScandiSpa posiadają termostat, który automatycznie podgrzewa wodę i utrzymuje stałą temperaturę by balia była gotowa do kąpieli w każdym momencie. 
  • Wymiana wody tylko raz na 2 miesiące – dzięki filtrowi w który wyposażona jest balia elektryczna oraz stosowaniu chemii, woda pozostaje czysta i świeża przez wiele tygodni. 
  • Koszt – wybrane modele balii elektrycznych ScandiSpa posiadają izolację arktyczną na ścianach oraz podstawie. Ponadto wyposażone są w pokrywę winylową. Dzięki temu zużycie prądu na utrzymanie ciepłej wody wynosi 5,1 kWh co przekłada się na koszt dzienny około 5 zł. 
  • Całoroczne użytkowanie - balie elektryczne mogą być używane przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. 

Balia elektryczna – dla kogo? 

Balie na prąd dedykowane są dla osób, które chcą mieć balię gotową do użytku w dowolnej chwili, bez wcześniejszego przygotowania, bez kilkugodzinnego nagrzewania i wymiany wody przy każdej kąpieli. 

To świetna opcja dla ośrodków turystycznych – hoteli, domków czy pensjonatów. Coraz częściej gdy szukamy obiektu wypoczynkowego na długo wyczekiwany urlop, zwracamy uwagę na atrakcje jakie oferuje dane miejsce. Balia ogrodowa niewątpliwie przyciągnie turystów, zwłaszcza jeśli będzie można z niej korzystać codziennie o dowolnej godzinie. Jeśli na co dzień nie mieszkasz w pobliżu obiektu, który wynajmujesz, dużym udogodnieniem jest możliwość sterowania balią na prąd z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebujesz do tego jedynie aplikacji w telefonie.  

Balia na prąd to również doskonały wybór do prywatnego ogrodu, zwłaszcza gdy wiesz, że Twoje korzystanie z balii nie będzie się ograniczało do weekendowych kąpieli.  

Piec elektryczny – czy to opłacalny wybór? 

Fińskie balie elektryczne marki ScandiSpa wyposażone są w grzałki 3kW, co w zupełności wystarcza do ogrzewania balii 1000l. Pierwsze nagrzanie balii z piecem elektrycznym trwa około 12 -15 godzin (w zależności od temperatury wody i otoczenia). Mogłoby się wydawać, że to długo, jednak po nagrzaniu balii termostat utrzymuje pożądaną temperaturę wody przez wiele tygodni. Gdy temperatura spada, piec automatycznie uruchamia się i ją dogrzewa przy zużyciu minimalnego nakładu energii, ponieważ w baliach elektrycznych marki ScandiSpa stosuje się drewno termiczne oraz izolację ARCTIC dzięki którym balie ekonomicznie pracują aż do -30°C.   

Piec elektryczny połączony jest z systemem filtracji, który jest zbawienny, ponieważ filtr wody wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia. Filtr w połączeniu z chemią bakteriobójczą sprawia, że woda jest czysta przez wiele tygodni.  

ScandiSpa oferuje również balie ogrodowe na drewno i gaz, a także balie hybrydową, to połączenie pieca na drewno i grzałki elektrycznej. Idealne rozwiązanie jeśli korzystamy z balii raz na jakiś czas, ale chcemy utrzymać ciepłą wodę przez kilka dni. Szybki czas nagrzania wody piecem na drewno pozwala uzyskać odpowiednią temperaturę wody w około 2 godziny. Grzałka natomiast podtrzymuje żądaną temperaturę. 

Instalacja balii elektrycznej 

Instalacja balii z piecem elektrycznym jest dość prostym procesem, jeśli zostanie przeprowadzona z należytą starannością przez elektryka. 

  1. Wybierz lokalizację - Upewnij się, że miejsce, w którym chcesz zainstalować balię na prąd ma solidne, równe podłoże. Może to być betonowa płyta, taras z kompozytu lub drewna, czy inna stabilna powierzchnia. 
  2. Przygotowanie instalacji elektrycznej - Upewnij się, że masz odpowiednie zasilanie (230V) oraz dedykowany obwód elektryczny z odpowiednim bezpiecznikiem. 
  3. Montaż balii - Ustaw balię na przygotowanym podłożu. Upewnij się, że jest ona stabilna i dobrze wypoziomowana.

 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie