Gdzie najlepiej sprzedać złoto?

Antoni Kwapisz
28.02.2023

Różne sytuacje życiowe sprawiają, że nierzadko musimy szukać rozmaitych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki. Jeden z nich stanowi sprzedaż złotej biżuterii. W tym ostatnim przypadku warto pamiętać, że jest to metal szlachetny, który pomimo pewnych wahań, trzyma cenę i można uzyskać z niego atrakcyjną kwotę. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie go spieniężyć, aby było to opłacalne.

Czy sprzedaż złota się opłaca?

Cena zakupu biżuterii ze złota niewątpliwie różni się od kwoty, jaką możemy uzyskać po jej sprzedaży. Pomimo, że produkty wykonane z tego metalu szlachetnego trzymają swoją wartość, to trzeba liczyć się z tym, że odwiedzając skup złota, z dużym prawdopodobieństwem nie odzyskamy pełnej kwoty, jaką przeznaczyliśmy na kupno biżuterii. Wynika to faktu, że tego typu miejsca skupują złote produkty, po najbardziej korzystnych dla nich stawkach. Nie mniej wciąż są to atrakcyjne ceny, więc w sytuacji, kiedy planujemy pozbyć się niechcianej biżuterii z domu, to właśnie tam mamy szansę na jej spieniężenie.

W jakich miejscach można sprzedawać złoto?

W zależności od tego, w jakiej formie występuje złoto, które planujemy upłynnić, możemy udać się z nim do różnych miejsc. Osoby zamożne, dysponujące naprawdę dużymi sumami pieniędzy, najczęściej decydują się na ich lokowanie w sztabkach złota lub monetach kolekcjonerskich, wykonanych właśnie z tego materiału. Planując jednak odzyskać zainwestowane w nie środki, mogą udać się np. do mennicy lub Narodowego Banku Polskiego (NBP).

Jeśli chodzi natomiast o sprzedaż złotej biżuterii, doskonałym rozwiązaniem na jej upłynnienie, stanowi wizyta w skupie złota, który nierzadko prowadzony jest przez sklep jubilerski. Można także pokusić się o wystawienie produktów na aukcjach internetowych, jednak w tym wypadku, czas oczekiwania na ich sprzedaż, będzie nieco wydłużony. Wiele osób kieruje się także do lombardu lub komisu, jednak miejsca te raczej nie zaproponują atrakcyjnych kwot za złotą biżuterię.

Co zrobić, żeby uzyskać najlepszą cenę za sprzedaż biżuterii?

Na cenę biżuterii ze złota wpływ ma wiele czynników. Są to m.in.:

  • Cena kruszcu na światowych giełdach,
  • Próba metalu,
  •  Aktualny kurs dolara amerykańskiego,
  • Waga produktu,
  • Stan biżuterii,
  • Marka biżuterii.

Żeby jednak mieć pewność, że ze sprzedaży danego egzemplarza uzyskamy najbardziej atrakcyjną kwotę, powinniśmy poprosić o jego wycenę w kilku różnych miejscach. To pozwoli na wybór tego, które zaoferuje nam najlepsze warunki skupienia złota.

Gdzie można korzystnie sprzedać złoto?

Istnieje wiele miejsc, w których można ze sporą korzyścią sprzedać złoto, a jednym z nich jest Jubiler Trójca Gold. To pracownia jubilerska, która nie tylko tworzy najwyższej jakości biżuterię z metali szlachetnych i kamieni naturalnych, ale również prowadzi skup złota. Kierując się tam z biżuterię na sprzedaż, można nie tylko spieniężyć niepotrzebne dodatki ze złota, ale również zaopatrzyć się w nowe, które będą odpowiadały naszym preferencjom i potrzebom. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pracowni.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie