Jak zabezpieczyć meble w trakcie remontu?

Mateusz Rąbalski
19.05.2021

Przeprowadzenie remontu domu lub mieszkania to bardzo wymagające zajęcie. To również czas, w którym wyposażenie naszego domu, czyli dekoracje, meble oraz sprzęt elektroniczny, wyjątkowo narażone są na zniszczenia.

Przed przystąpieniem do prac warto zadbać o to, by odpowiednio zabezpieczyć meble przed ich uszkodzeniem. Zacząć powinniśmy od odpowiednich zakupów. Do zabezpieczenia mebli idealnie sprawdzi się gruba folia malarska, taśma papierowa oraz stare ubrania lub kartony.

Materiałem lub kartonami możemy zabezpieczyć rogi mebli. W ten sposób zabezpieczymy je na czas ich przenoszenia i unikniemy ich obijania się. Sprawdzonym sposobem jest wyniesienie mebli do innego pomieszczenia, jednak w przypadku małych mieszkań nie zawsze mamy taką możliwość. Wówczas warto ustawić meble na środku remontowanego wnętrza, a następnie dokładnie zabezpieczyć je folią malarską. Dla pewności możemy zrobić to nawet przy użyciu dwóch warstw. Następnie każdy koniec foli zabezpieczmy grubą taśmą papierową, która zminimalizuje ryzyko zabrudzenia mebli. W trakcie remontu bardzo się kurzy, a drobne pyłki dostają się praktycznie wszędzie. Mogą działać destrukcyjnie na tkaniny tapicerskie mebli, dlatego nie bagatelizujmy ich odpowiedniej ochrony.

Jak przygotować się do remontu?

Zabezpieczenie mebli to nie jedyne zadanie, które powinniśmy wykonać w trakcie przygotowań do remontu. Zanim podejmiemy się prac, skompletujmy wszystkie niezbędne materiały. Będą do akcesoria i narzędzia remontowe oraz materiały, takie jak gładź szpachlowa, farby, czy tapety. Oczywiście rodzaj i skala wykorzystywanych materiałów i niezbędnych narzędzi będzie zależna od tego, jak duży remont chcemy przeprowadzić.

Odpowiednie zabezpieczenie poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania na czas remontu to duża oszczędność dla domowników. Uszkodzenie sprzętu elektronicznego, czy też mebli, może wiązać się z dużymi kosztami ich naprawy lub nawet koniecznością wymiany. Koszt odpowiedniego zabezpieczenia tych przedmiotów jest bardzo niski, jeżeli porównamy go ze skalą potencjalnych oszczędności. To sprawia, że nie powinniśmy się nawet nad tym zastanawiać. Więcej ciekawych porad dotyczących codziennego życia znajdziecie na portalu https://www.zaradni.pl/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.