Jakie ręczniki są dobre?

Antoni Kwapisz
30.05.2023

Wybierając ręczniki, powinniśmy skoncentrować się na kilku ważnych kwestiach. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na tkaninę, a także gramaturę no i naturalnie rozmiar. Są to zresztą kwestie bardzo indywidualne, co dotyczy także wzornictwa i wykończeń.

Czym powinny się charakteryzować ręczniki? 

To, jakie ręczniki będziemy codziennie wykorzystywać w łazience lub w toalecie, będzie determinować wygodę i komfort podczas wychodzenia spod prysznica albo z wanny. Jeżeli trochę bardziej intensywnie zastanowimy się nad takimi produktami, zorientujemy się, że na pewno zdarzyło nam się zwrócić uwagę na puszystość ręcznika albo jego chłonność. Niektóre będą bardziej chłonąć wodę, a inne mniej albo z kolei nie są zbytnio przyjemne w dotyku. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na tkaninę.

Bardzo ważne jest to, z czego ręcznik został zrobiony. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na skład surowcowy. Powszechnie uważa się, że najlepszym materiałem będzie bawełna klasyczna, ponieważ będzie najbardziej chłonąć wodę. Poza tym jest najlepsza dla alergików. Dobre są także ręczniki bambusowe. Odznaczają się właściwościami bakteriobójczymi i także dobrze chłoną wodę. Są również wytrzymałe i sprężyste. To ostatnie cechy posiada także bawełna egipska. Dodatkowo jej przędza nie pyli, a po kolejnych praniach ręcznik staje się jeszcze bardziej miękki. 

Ciężar ręcznika także ma znaczenie 

Nie zawsze zwracamy uwagę na to, jaki ciężar ma ręcznik, a to jest, jak się okazuje bardzo ważna kwestia. Chodzi mianowicie o gramaturę, która jest określana współczynnikiem GSM. Chodzi więc tak naprawdę w praktyce o liczbę gramów tkaniny na metr kwadratowy materiału. Im więcej bawełny zużyto podczas procesu produkcyjnego, tym bardziej ręcznik będzie cięższy. Poza tym na gramaturę ręcznika wpływać będzie także długość pętelek i gęstość tkaniny, która znajduje się pod tymi pętelkami. Warto więc zwrócić uwagę na te kwestie, gdy wybieramy ręczniki. Naturalnie im cięższe, tym dłużej będą schnąć, ale pamiętajmy o tym, że będą o wiele bardziej chłonne i będą bardzo przyjemne w dotyku. 

Rozmiar i wzornictwo ręczników 

Jedną z ważniejszych kwestii będzie także rozmiar. Na pewno ręcznik nie powinien być zbyt mały. Trzeba go po prostu dopasować do konkretnych czynności. Mniejsze ręczniki będziemy wybierali do toalety, a większe będą te łazienkowe. Powinny być dobrane naturalnie do wzrostu. Poza tym warto też zwrócić uwagę na wzornictwo i wykończenia. W końcu w łazience chcemy się otaczać produktami estetycznymi. Kolor i wzory będą oddziaływać na nasz komfort psychiczny. A to przecież jest ważne, gdy chcemy się odprężyć podczas kąpieli. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.