Tanie zabawki dla psa – co wybrać dla swojego podopiecznego?

Antoni Kwapisz
07.11.2019

Zabawki dla psów to produkty wielofunkcyjne, które dostarczają naszemu czteronożnemu przyjacielowi rozrywki, ale również dbają o jego kondycje oraz poziom zdrowia. Wybór jest ogromny i nie jeden właściciel doświadcza problemów z wyborem. Postanowiliśmy zatem bliżej zapoznać się z tym zagadnieniem i wskazać, jakie tanie zabawki dla psa okażą się najlepsze.

Wszechstronne zastosowanie zabawek dla psa

Kupując różnorodne akcesoria poprawiamy standard życia naszego pupila. Zabawki nie służą jedynie zabawie, ale pełnią niezwykle ważną rolę w rozwoju zwierzęcia. Właściwe wybrane akcesoria wpływają korzystnie na poziom kondycji, stan zdrowia, a także rozwój funkcji intelektualnych. Warto zatem zastanowić się, jakie zabawki dla psa będą najlepszym wyborem.

Szeroki asortyment obejmuje przede wszystkim: gryzaki, piłki, frisbee, a nawet proste zabawki na rozwój inteligencji. Jak wymienione produkty przyczyniają się do rozwoju naszego pupila? Gryzaki korzystnie wpływają na stan uzębienia oraz pozwalają zredukować stres. Akcesoria te są niezwykle ważne w przypadku szczeniaków, które odczuwają ciągłą potrzebę gryzienia. Piłki pozwalają zaspokoić instynkt łowiecki. Frisbee wpływa na lepszą kondycję i sprawność fizyczną. Akcesoria spełniają również rolę edukacyjną i pozwalają poprzez zabawę uczyć psa nowych rzeczy. Wszystkie te produkty znajdziesz w sklepie: PetShopToys.com.pl

Pies do prawidłowego rozwoju wymaga atencji i starań ze strony właściciela. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie podarować naszemu pupilowi tyle czasu, ile oczekuje. Zabawki świetnie wypełnią tę lukę i pozwolą zagospodarować czas zwierzęcia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek?

Absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo naszego czworonoga. Powinniśmy wybierać zabawki renomowanych i certyfikowanych producentów. W ten sposób zyskujemy pewność, że w procesie produkcji wykorzystano wyłącznie bezpieczne materiały. Na poziom bezpieczeństwa wpływa także trwałość zabawki. Karygodne są akcesoria niskiej jakości, w których odgryzione, małe fragmenty materiału mogą doprowadzić do zadławienia psa.

Każdy właściciel powinien także dokładnie poznać indywidualne potrzeby swojego pupila. W tym celu musimy zwrócić uwagę na specyfikę rasy. Niektóre psy potrzebują ogromnej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Inne z kolei uwielbiają błogie lenistwo i zabawę w swoim kojcu. Niektóre rasy, np. labradory czy spaniele, mają wysoko rozwiniętą potrzebę nauki nowych rzeczy. Wybierając tanie zabawki dla psa powinnyśmy zatem zwrócić uwagę na główne, behawioralne potrzeby rasy.

Duże znaczenie ma również kolor zabawki, szczególnie jeśli mówimy o produktach do zabawy na świeżym powietrzu. Czworonogi zupełnie inaczej postrzegają barwy otaczającego świata. W związku z tym, zielona piłka zlewająca się z trawą lub niebieskie frisbee na tle nieba może popsuć pupilowi zabawę. Zabawki do zabawy na świeżym powietrzu powinny mieć wyraziste, jaskrawe kolory, co znacznie poprawi jakość zabawy.

Jakość produktu a cena

No dobrze, ale czy tanie zabawki dla psa odznaczają się wystarczająco wysoką jakością, aby móc z czystym sumieniem wybrać je dla swojego pupila? O ile zakup zostanie poprzedzony odpowiednim zapoznaniem się ze specyfikacją i opiniami na temat zabawek, jak najbardziej. Na rynku nie brakuje solidnych i bezpiecznych zabawek, które jednocześnie odznaczają się atrakcyjną ceną. Cennym drogowskazem przy wyborze są opinie innych klientów, którzy mogą nam powiedzieć więcej o tym, jak dana zabawka spisuje się w praktyce.

W jakie zabawki powinniśmy zaopatrzyć czworonoga?

Każdy pies potrzebuje przynajmniej kilku różnych gryzaków. Wiąże się to z potrzebą rozwoju uzębienia. Właściciel powinien zadbać o gryzaki syntetyczne, a także naturalne, w formie kości. Ta grupa zabawek wpływa korzystnie na dziąsła, usuwa kamień nazębny, zaspokaja potrzebę żucia, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób uzębienia.

Nasz pupil wymaga również zabawek do nauki aportowania. Nawet jeśli nasz zwierzak nie przepada za nadmierną aktywnością, każdej rasie należy zapewnić dostateczną ilość ruchu. Jest to niezwykle istotne dla zachowania wysokiego poziomu zdrowia oraz kondycji. Wraz z prawidłowym jadłospisem, jest to czynnik chroniący pupila przed nadwagą.

Wszystkie psy uwielbiają smakołyki i przekąski. Wybierając prostą zabawkę strategiczną możemy urozmaicić sposób wręczania psu nagród. Takie zabawki pozwalają schować smakołyk i wymagają od psa zaradności i sprytu. To kolejny produkt bardzo istotny w przypadku szczeniaków, gdy jesteśmy w trakcie kształtowania u psa podstawowych umiejętności i posłuszeństwa. Po za tym, taka zabawka jest w stanie zająć pupila na długie minuty. 

Zabawki dla psa – szczęście czworonoga przede wszystkim

Pies to pełnoprawny członek rodziny, który wymaga miłości i opieki. Warto co jakiś czas sprawić mu prezent w formie nowej zabawki. Pupil na pewno doceni taki gest i chętnie spędzi sporo czasu na dokładnym zapoznaniu się z nowym gadżetem. Pamiętajmy, że chodzi nie tylko o czystą rozrywkę, ale zapewnienie niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju. Sprawdź ofertę na zabawki dla psów

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.