Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym – jak długo utrzymuje się efekt?

Jerzy Biernacki
24.08.2023

Choć to depilacja laserowa pozostaje hitem wśród pań chcących pozbyć się owłosienia z newralgicznych partii ciała, to jednak klasyczna depilacja woskiem cały czas budzi spore zainteresowanie. Powód jest prosty: jest to o wiele tańszy zabieg. Warto natomiast wiedzieć, jak długo utrzymuje się efekt gładkiej skóry po depilacji woskiem w salonie kosmetycznym. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku.

Wszystko zależy od partii ciała

Włoski odrastają w różnym tempie. Najszybciej oczywiście te na nogach, dlatego decydując się na depilację woskiem samych nóg raczej nie spodziewaj się, że rozstaniesz się z maszynką na dłuższy czas.

Bardziej trwały jest efekt depilacji pach, okolic bikini oraz pleców.

Duży wpływ na to mają indywidualne predyspozycje

To, jak długo utrzyma się gładka skóra po zabiegu depilacji woskiem, w dużej mierze zależy od konkretnego włosa. Jeśli masz ciemne, grube włosy, to raczej celuj w depilację laserową. Z kolei słabsze, jaśniejsze włoski usunięte przy pomocy wosku nie odrosną tak szybko, stąd posiadaczki takich włosów śmiało mogą poddać się temu zabiegowi i oczekiwać satysfakcjonującego efektu.

2-3 tygodnie to taki standard

Odpowiadając konkretnie na postawione w tytule pytanie: gładka skóra po depilacji woskiem utrzymuje się średnio przez 2 do 3 tygodni. Jeśli jednak chodzi o nogi, to tutaj włoski zaczną odrastać nawet już po tygodniu. To ważna podpowiedź dla pań, które chcą poddać się depilacji przed urlopem i nie musieć dodatkowo golić np. nóg w czasie wakacji.

Pamiętajmy również, że wraz z kolejnymi zabiegami włoski będą się coraz bardziej osłabiać, depilacja zaburzy też naturalny cykl wzrostu włosów, dlatego efekt gładkiej skóry zacznie się utrzymywać przez nieco dłuższy czas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.