Gabinet kosmetologiczny – dlaczego powinnaś wybrać go zamiast wizyty u kosmetyczki?

Jerzy Biernacki
07.06.2021

W Polsce nadal powszechnie stawia się znak równości między kosmetologiem a kosmetyczką. Warto zatem wiedzieć, że mówimy tutaj o profesjach, które dość istotnie się między sobą różnią. Jeśli właśnie przymierzasz się do swojej pierwszej wizyty u specjalistki od skóry i zabiegów estetycznych, to wybierz polecany gabinet kosmetologiczny. Dlaczego? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Kosmetolog to specjalista wysokiej klasy

Nie odbieramy oczywiście kosmetyczkom prawa do mienienia się ekspertkami, ale faktem jest, że osoba mająca tytuł kosmetologa jest dużo lepiej przygotowana do zajmowania się skórą klientów oraz rozwiązywania ich problemów dermatologicznych. Wynika to z tego, że aby zostać kosmetologiem trzeba ukończyć studia – licencjackie lub magisterskie. Z kolei kosmetyczką można zostać już po ukończeniu kursu.

Szerszy zakres wiedzy

Kosmetolog ma bardzo szeroką wiedzę na temat zagadnień dermatologicznych. Wysokiej klasy specjaliści mogą się również pochwalić znajomością tematyki związanej z dietetyką, psychologią, fizykoterapią czy anatomią ciała człowieka, a także chemią kosmetyczną. Oddając się w ręce kosmetologa możesz więc być spokojna o swoje bezpieczeństwo.

Większy wybór zabiegów

W standardowych gabinetach kosmetycznych skorzystamy wyłącznie z podstawowych zabiegów, które nie rozwiązują wszystkich problemów skórnych i urodowych. Zupełnie inaczej wygląda to w salonach kosmetologicznych, gdzie mamy znacznie szerszy wybór procedur, w tym takich, które mogą być wykonywane wyłącznie przez licencjonowanych specjalistów. Jeśli więc Twoja skóra ma wyjątkowe potrzeby, to na pierwszą wizytę koniecznie umów się do kosmetologa.

Bezpieczeństwo

Kosmetolog ma znakomite przygotowanie do zajmowania się ciałem klientki lub klienta. Priorytetem jest dla niego bezpieczeństwo, dlatego nigdy nie zaproponuje wykonania zabiegu, który mógłby w jakikolwiek sposób zaszkodzić klientce. Jeśli istnieją przeciwwskazania do zastosowania danej procedury, to żaden profesjonalny kosmetolog nie podejmie się tego. W zwykłych gabinetach kosmetycznych różnie z tym bywa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.