Kwas pirogronowy – poznaj jego zastosowanie kosmetyczne

Jerzy Biernacki
22.05.2024

Kwas pirogronowy jest substancją wykorzystywaną w dermatologii estetycznej, przede wszystkim do wykonywania peelingów chemicznych. Zabieg ten jest polecany w przypadku cery tłustej, mieszanej, z tendencją do trądziku. Ma na celu poprawę tekstury skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, a także wyrównanie kolorytu. Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać poddając się zabiegowi z kwasem pirogronowym w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Redukcja trądziku, zmniejszenie przetłuszczania się skóry

Kwas pirogronowy reguluje wydzielanie sebum, co przyczynia się do zmniejszenia trądziku i ograniczenia nieestetycznego problemu błyszczącej skóry.

Oczyszczenie porów

Zabieg z użyciem tego kwasu może przyczynić się do oczyszczenia porów, co również może zminimalizować problem trądziku oraz prowadzić do wygładzenia tekstury skóry.

Rozjaśnienie przebarwień

Regularne stosowanie peelingu z kwasem pirogronowym może przyczynić się do rozjaśnienia plam pigmentacyjnych, przebarwień posłonecznych oraz innych przebarwień skórnych.

Poprawa tekstury skóry i redukcja drobnych zmarszczek

Dzięki stymulacji produkcji kolagenu i elastyny, kwas pirogronowy może sprzyjać poprawie jędrności i elastyczności skóry, a także przyczynić się do redukcji drobnych zmarszczek.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Kwas pirogronowy może być stosowany w celu zakamuflowania blizn potrądzikowych, a nawet przyczynić się do ich usunięcia poprzez wspomaganie procesu regeneracji skóry.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie