Manicure kombinowany – na czym to polega?

Jerzy Biernacki
26.10.2023

Manicure to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Istnieje jego wiele wersji, a jedną z tych, które w ostatnich latach biją rekordy zainteresowania, jest manicure kombinowany.

Czym jest manicure kombinowany?

Manicure kombinowany to technika malowania paznokci idealnie do linii skórki. Zadaniem kosmetyczki jest perfekcyjne wyrównanie skórek drewnianym kopytkiem oraz ewentualnie dopracowanie ich frezarką, aby wyznaczyć idealną linię – do niej nakładamy lakier w wybranej wersji kolorystycznej.

Co to daje?

Podstawową zaletą manicure kombinowanego jest to, że o wiele później widać odrost. Dzięki temu zabieg można wykonywać rzadziej i tym samym sporo zaoszczędzić. U większości pań odrost zaczyna być widoczny dopiero po tygodniu, a w praktyce z hybrydą śmiało można chodzić przez 2 czy nawet 3  tygodnie.

Ile to kosztuje?

Manicure kombinowany nie jest wiele droższy od zwykłej hybrydy. W zależności od miasta i renomy gabinetu kosmetycznego należy się liczyć z opłatą w wysokości od około 70 do 150 zł.

Przeciwwskazania

Pamiętajmy również, że istnieje szereg przeciwwskazań do poddania się zabiegowi manicure kombinowanego. Wymieńmy tutaj tylko grzybicę paznokci, stan zapalny, infekcję, ropne zmiany, bardzo delikatne skórki oraz choroby wirusowe.

Przy współpracyfirmią Acar z Olsztyna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie