Mezoterapia bezigłowa: jakie daje efekty?

Mateusz Nowak
02.08.2021

Mezoterapia bezigłowa należy do zdecydowanie najpopularniejszych zabiegów, jakim można się poddać w salonie kosmetologicznym. To bezpieczna metoda umożliwiająca zahamowanie skutków starzenia, odmłodzenie wyglądu skóry oraz pozbycie się drobnych niedoskonałości. Jakie efekty daje mezoterapia bezigłowa? Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Kto nie może się mu poddać? Na te pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który wykorzystuje działanie prądów pulsacyjnych. Ich zadaniem jest udrożnienie porów ludzkiej skóry oraz przeniesienie w głąb tkanek substancji odżywczych zawartych w specjalistycznych kosmetykach używanych podczas zabiegu (najczęściej zamkniętych w ampułkach). Taki sposób transferowanie substancji aktywnych jest zdecydowanie skuteczniejszy, niż chociażby klasyczne wcieranie kosmetyków. Jednocześnie nie ma tutaj potrzeby stosowania igieł (czyli wykluczamy iniekcję), co jest bardzo korzystne z punktu widzenia komfortu i bezpieczeństwa.

Popularność mezoterapii bezigłowej wynika nie tylko ze skuteczności tego zabiegu, ale także z faktu, że może się mu poddać zdecydowana większość pacjentów. Ponadto zabieg jest przyjemny, praktycznie całkowicie bezbolesny i przeprowadzany pod kontrolą doświadczonego kosmetologa, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka ewentualnych skutków ubocznych (jak zaczerwienienie czy podrażnienia).

Warto wiedzieć

Zabiegiem można objąć nie tylko twarz, szyję i dekolt, ale także pośladki, uda, ramiona, łydki, podbródek czy dłonie.

Efekty mezoterapii bezigłowej

Zabieg ten przynosi praktycznie natychmiastowe efekty, spośród których warto wymienić m.in.:

  • Wyraźne odmłodzenie wyglądu skóry
  • Wyrównanie kolorytu
  • Rozjaśnienie skóry
  • Spłycenie zmarszczek
  • Dogłębne nawilżenie
  • Delikatny efekt liftingu
  • Pobudzenie organizmu do produkcji kolagenu i elastyny

W celu wzmocnienia i wydłużenia trwałości efektów zabiegu, warto się mu poddawać regularnie, nawet co kilka tygodni.

Przeciwwskazania

Mezoterapia bezigłowa, choć jest zabiegiem bezpiecznym, nie może zostać wykonana u osób, które mają w ciele metalowe elementy (np. rozrusznik serca). Tej metodzie nie powinny się też poddawać osoby chorujące na serce, cukrzycę, tarczycę, kobiety karmiące piersią i będące w ciąży, osoby mające infekcję skórną (np. grzybiczą) oraz chorujące na nowotwory.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie