Popularne mity na temat mezoterapii

Piotr Kowalczyk
07.06.2021

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, któremu można się poddać w każdym profesjonalnym salonie kosmetycznym/kosmetologicznym. Powszechność tego zabiegu spowodowała, że narodziło się wokół niego mnóstwo mitów, w które absolutnie nie powinnaś wierzyć. Te najczęstsze przekłamania wymieniamy w naszym poradniku.

Mezoterapia jest zawsze bezpieczna

Nie jest to niestety takie pewne. Wszystko zależy tutaj od rodzaju skóry, wieku oraz kwalifikacji do przeprowadzenia zabiegu. Właśnie dlatego mezoterapii należy się poddawać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach, których pracownicy nie będą mieli wątpliwości przed odradzeniem klientce przeprowadzenia procedury, jeśli tylko istnieją jakieś przeciwwskazania.

Mezoterapia zawsze daje świetne efekty

Z tym także bywa różnie. Faktem jest, że mezoterapia należy do najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ale nie można w ciemno zakładać, że od razu wystąpi tutaj efekt WOW. Najlepsze rezultaty przynosi mezoterapia, która została przeprowadzona jeszcze we wczesnej fazie procesów starzeniowych skóry. Wiele zależy tutaj także od prawidłowego dobrania koktajlu witaminowego, który jest wprowadzany pod skórę.

Nie ma znaczenia, gdzie poddasz się metozerapii

Wiele pań uważa, że zabieg de facto wykonuje maszyna, dlatego kwestia osoby, która kontroluje jej pracę ma drugorzędne znaczenie. Nie jest to prawda. W rzeczywistości to właśnie kosmetyczka/kosmetolog ma decydujący wpływ na skuteczność zabiegu. Nie bez znaczenia jest również klasa sprzętu używanego w danym gabinecie oraz jakość preparatów kosmetycznych – muszą to być produkty certyfikowane.

Każdy może poddać się mezoterapii

Fajnie by było, ale to niestety tak nie działa. Mezoterapia jest zabiegiem dość obciążającym organizm, dlatego istnieje szereg przeciwwskazań do jego wykonania. Żaden zawodowy kosmetolog nie podejmie się przeprowadzenia mezoterapii u klientki, która jest w ciąży, karmi piersią, ma aktywną infekcję skórną, cierpi na przewlekłą chorobę (na przykład nowotworową) czy ma alergię.

Dlatego konieczna jest tutaj kwalifikacja do zabiegu, która sprowadza się do przeprowadzenia konsultacji kosmetologicznej – sprawdzenia stanu skóry klientki oraz wywiadu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie