Smalec gęsi – naturalny kosmetyk w Twoim domu

Mateusz Rąbalski
21.12.2022

Smalec gęsi przez wieki był używany nie tylko do gotowania, ale również do celów leczniczych i kosmetycznych. Dziś oczywiście mamy do dyspozycji gotowe i o wiele wygodniejsze w stosowaniu kosmetyki, natomiast wraca moda na naturalne rozwiązania wspierające urodę i hamujące procesy starzeniowe skóry. Dowiedz się, jakie właściwości kosmetyczne ma smalec gęsi.

Co zawiera smalec gęsi?

Smalec gęsi poza tym, że jest bardzo tłusty, to stanowi bogate źródło cennych składników odżywczych i mineralnych, w tym tych mających duży wpływ na wygląd cery. Można tutaj wymienić przede wszystkim potas, żelazo, fosfor, cynk i magnez oraz witaminy A, E, D i z grupy B.

Efekty stosowania smalcu gęsiego na skórę

Smalec gęsi, stosowany regularnie i świadomie, może bardzo wspomóc Twoją skórę. Do tych najbardziej pożądanych efektów zaliczymy:

  • wyraźne spłycenie zmarszczek,
  • nawilżenie skóry,
  • wygładzenie cery,
  • wyrównanie kolorytu skóry i jej rozjaśnienie,
  • przyspieszenie regeneracji skóry – smalec gęsi doskonale nadaje się do leczenia oparzeń czy odmrożenia skóry.

Od pewnego czasu szczególnie zachwalane są właściwości przeciwzmarszczkowe smalcu gęsiego, który wynikają z faktu, iż ten produkt doskonale nawilża i uelastycznia skórę.

Jak stosować smalec gęsi?

Smalec gęsi może stanowić zarówno samodzielny kosmetyk, jak i dodatek do innych produktów, których używasz do pielęgnacji cery.

Na dobry początek spróbuj prostej maski ze smalcu gęsiego. Nałóż niewielką ilość tłuszczu na skórę, delikatnie wklep i zostaw na noc. Powtarzaj ten zabieg kilka razy w tygodniu. Warto przy tym podkreślić, że smalec gęsi jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry i nie ma właściwości uczulających.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie