Unikaj tych błędów umawiając się na wizytę u kosmetologa!

Mateusz Rąbalski
22.06.2021

Wizyta u kosmetologa kojarzy się z totalnym relaksem, a przede wszystkim z gwarantowanym przepisem na poprawę wyglądu i pozbycie się uciążliwych problemów skórnych. Jest w tym sporo racji, choć musimy pamiętać, że kosmetologia jest nauką, a nie zbiorem magicznych sztuczek. Nie licz na to, że po jednym zabiegu zaczniesz przypominać wypielęgnowane gwiazdy wielkiego ekranu. Przede wszystkim jednak umawiając się na wizytę u kosmetologa powinnaś wystrzegać się kilku standardowych błędów. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Rezerwowanie zabiegu w ciemno

To bardzo częsty błąd, który może skutkować tym, że tylko niepotrzebnie stracisz czas. Żaden profesjonalny kosmetolog nie wykona żadnego zabiegu przed przeprowadzeniem krótkiego wywiadu z klientką i zlustrowaniem kondycji jej skóry oraz stanu zdrowia. Ba, są takie zabiegi, które można wykonywać tylko w określonych porach roku (np. mezoterapii igłowej nie wykonujemy latem). Dlatego przed wybraniem sobie jakiegokolwiek zabiegu, najpierw odwiedź salon kosmetyczny i skorzystaj z profesjonalnej konsultacji.

Okłamywanie kosmetologa

To również częsta praktyka, która naraża na niebezpieczeństwo zarówno kosmetologa, jak i samą klientkę. Mamy tutaj na myśli ukrywanie chorób, problemów skórnych czy posiadania w ciele metalowych elementów, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wciąż zdarza się, że klientki – zwykle ze wstydu – „zapominają” powiedzieć o tym, że mają grzybicę, karmą piersią czy przyjmują leki na depresję. Takich faktów nie wolno ukrywać.

Niestosowanie się do zaleceń przed zabiegiem

Po umówieniu się na konkretny zabieg kosmetolog z pewnością przekaże Ci garść zaleceń, do jakich należy się stosować przed ponowną wizytą w salonie – może to być np. nieopalanie się, niekorzystanie z peelingów czy intensywne nawilżanie skóry. Nie bagatelizuj tych wskazówek, bo w przeciwnym razie efekty zabiegu mogą być niesatysfakcjonujące lub nawet może dojść do różnych podrażnień czy reakcji alergicznych.

Kierowanie się wyłącznie kryterium ceny

Wybierając salon kosmetologiczny i konkretne zabiegi przede wszystkim pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, komforcie i oczekiwanym efekcie. Niska cena w tej branży zawsze oznacza, że kosmetolog na czymś oszczędza – zwykle na preparatach oraz sprzęcie. Skorzystanie z bardzo taniej usługi nie da Ci nic innego, jak tylko frustrację z powodu niezadowalających efektów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.