W czym kosmetyki z apteki są lepsze od tych domowych?

Antoni Kwapisz
27.10.2023

W ostatnich latach obserwujemy powrót mody na domowe kosmetyki. Coraz więcej pań testuje babcine i mamine przepisy na maseczki, wcierki, płukanki czy balsamy, bazujące na produktach, które można znaleźć w każdej domowej kuchni. Choć stosowanie takich kosmetyków może być świetnym pomysłem, również z ekonomicznego punktu widzenia, to trzeba sobie zdawać sprawę, że nigdy w pełni nie zastąpią one produktów czołowych marek. Dowiedz się, w czym kosmetyki z apteki są dużo lepsze niż te domowe.

Dużo lepszy skład

Nie ma co liczyć na to, że domowe kosmetyki zastąpią te z apteki, jeśli Twoim celem jest zadbanie o swoją cerę i zahamowanie procesów starzeniowych skóry. Na pewnym etapie życia konieczne jest sięgnięcie po specjalistyczne produkty, w tym dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej (np. atopowej, łuszczycowej).

Kompleksowe działanie

Kosmetyki z apteki są idealnym wyborem dla pań, które nie mają czasu, aby codziennie fundować sobie terapię z wykorzystaniem różnych domowych preparatów. Większość z nas preferuje wygodne i kompleksowe rozwiązania, a pod tym względem produkty czołowych marek, dostępne głównie w aptekach, pozostają bezkonkurencyjne.

Wygoda stosowania

Domowe kosmetyki są wspaniałe i rzeczywiście mogą wspierać codzienną pielęgnację skóry czy włosów. Jest tylko jeden problem: są bardzo problematyczne w stosowaniu. Mało która z nas może sobie pozwolić na to, aby poświęcić np. godzinę dziennie na przygotowanie domowej wcierki czy maseczki, a właśnie tyle czasu zajmuje stworzenie dowolnej mikstury na bazie produktów spożywczych i ziół.

Możesz mieć je zawsze pod ręką

Kosmetyki z apteki są skondensowane, dlatego mają formę np. kremu czy balsamu zamkniętego w niewielkim opakowaniu. To pozwala zabierać je wszędzie, gdzie się udajemy – do pracy, na wakacje, na weekend za miastem, wyjazd służbowy etc. Tym samym możemy kontynuować kurację z wykorzystaniem kosmetyków z apteki niezależnie do miejsca i czasu, co jest niewykonalne w przypadku kosmetyków domowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie