W czym zwykły manicure jest lepszy niż hybrydowy?

Mateusz Rąbalski
08.05.2024

Manicure hybrydowe to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg kosmetyczny, który jednak budzi pewne kontrowersje, głównie natury medycznej (potencjalne ryzyko nowotworu skóry z powodu naświetlania lampą UV). Coraz więcej pań wraca więc do tradycyjnego manicure. Ta metoda jest nie tylko bezpieczniejsza, ale również ma szereg innych zalet. Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Delikatność dla paznokci

Manicure tradycyjny jest mniej inwazyjny dla paznokci niż hybrydowy, co może być korzystne dla pań o słabszych lub po prostu bardziej wrażliwych paznokciach.

Łatwość zmiany koloru

W przypadku manicure tradycyjnego zmiana koloru jest prostsza i szybsza, ponieważ nie wymaga użycia lampy UV/LED do usunięcia lakieru. Jeśli więc lubisz często zmieniać kolor paznokci, to postaw na zwykły manicure.

Brak potrzeby użycia specjalistycznego sprzętu

Manicure tradycyjny nie wymaga użycia lamp UV/LED, co jest konieczne w przypadku lakierów hybrydowych. Tym samym możesz spokojnie wykonać ten zabieg w domu czy z pomocą koleżanki.

Niższy koszt

Manicure tradycyjny to zabieg stosunkowo tani. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zapłacisz za niego około 50-60 zł. Dla porównania: manicure hybrydowy to koszt minimum 100 zł.

Oczywiście nie możemy zapominać o wadach. Manicure tradycyjny to zabieg stosunkowo nietrwały i na tym polu hybryda zyskuje ogromną przewagę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie