Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego: nie tylko powiększenie ust!

Antoni Kwapisz
10.09.2021

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Z wiekiem jej stężenie zaczyna spadać, czego efektem jest m.in. pojawienie się zmarszczek czy zwiotczenie skóry. Można temu przeciwdziałać stosując zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Powszechnie kojarzy się je wyłącznie z powiększaniem ust, tymczasem lista dostępnych zabiegów jest znacznie dłuższa. Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Uniesienie brwi

Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się w celu uniesienia zapadniętych brwi. Najczęściej wykorzystujemy do tego toksynę botulinową (popularny botoks), jednak śmiało można najpierw wypróbować kwas hialuronowy – jest o wiele bezpieczniejszy. Wstrzykuje się go tuż nad brwiami używając do tego cieniutkiej igły lub kaniul.

Korekcja doliny łez

Cienie w dolinie łez wyglądają bardzo nieestetycznie, a jest to efekt zapadnięcia się skóry w obrębie oczodołu. Aby sobie z tym poradzić można poddać się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego. Uwaga! Wymaga to olbrzymiej precyzji, dlatego z zabiegu należy skorzystać wyłącznie w renomowanym salonie kosmetologicznym.

Korekcja nosa

To mało znane zastosowanie kwasu hialuronowego, ponieważ powszechnie uważa się, że korekcję nosa może przeprowadzić wyłącznie chirurg plastyczny. Tymczasem kwas bardzo dobrze się tutaj sprawdza. Oczywiście nie ma co liczyć na nadanie nosowi idealnego kształtu, ale jeśli np. występuje wyraźna asymetria spowodowana zapadnięciem się skóry z jednej strony nosa, to kwas hialuronowy powinien w zupełności wystarczyć.

Uwydatnienie brody

Zapadnięta broda bardzo źle wpływa na odbiór całej twarzy, dlatego w salonach kosmetologicznych często proponuje się pacjentkom i pacjentom ostrzykanie tego rejonu kwasem hialuronowym. Pozwoli to unieść skórę, a tym samym uwypuklić brodę i nadać jej jędrności.

Korekcja okolicy skroniowej

Zapadnięte skronie powodują, że twarz wygląda staro, dlatego warto sięgnąć po skuteczną broń w postaci kwasu hialuronowego. Wypełnienie skóry w tej okolicy pozwala ją unieść, dzięki czemu buzia natychmiast wydaje się smuklejsza i młodsza.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.