Grill ogrodowy żeliwny nad paleniskiem to gwarancja pełnego żołądka i wspaniałej rozrywki!

Antoni Kwapisz
17.11.2016

Prawdziwym grillomaniakom niestraszna jest ani jesień, ani zima. Jeśli jesteś jednym z nich, to z pewnością dysponujesz odpowiednim sprzętem do grillowania. Grillowanie jest niezwykle przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a dla potencjalnych mistrzów patelni sposobem na zaprezentowanie swoich umiejętności. Grillowane mięso, szaszłyki i zupy możemy przygotować na naszym tarasie lub w ogrodzie, mając do dyspozycji ruszt, palenisko i kociołek. Przebywanie na świeżym powietrzu wzmaga apetyt, toteż przyrządzone potrawy będą smakować jeszcze lepiej spożywane na dworze, w towarzystwie najbliższych nam osób.

Palenisko - ognisko we własnym ogrodzie

Ogród to miejsce, w którym chcemy przyjemnie spędzać czas. Wielu z nas poświęca dużo uwagi kwiatom, warzywom i drzewkom ozdobnym. Jeśli nasz ogród przypomina murawę na boisku, warto ozdobić go eleganckim grillem stacjonarnym lub wydzielić obszar, który mógłby stać się ogrodzonym naturalnymi kamieniami paleniskiem. W ofertach wielu sklepów dostępne są przenośne paleniska, które mogą stać się źródłem ognia i ciepła w jesienne, ponure dni. Jeśli należymy do osób, które preferują pieczone kiełbaski zamiast grillowanych piersi z kurczaka, palenisko ogrodowe może stać się ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Paleniska dostępne w sklepach, m.in. w sklepie internetowym grillomaniak.pl to osadzone na trzech, masywnych nogach misy, które pomieszczą duże kawałki drewna lub węgiel. Naczynia te są wytrzymałe na obciążenia, żaroodporne i solidne. Dzięki palenisku mamy możliwość nie tylko rozpalić ognisko na tarasie lub w przydomowym ogrodzie, ale także urządzić grilla lub wędzarnię ogrodową. Paleniska na ogół dostępne są w dwóch kształtach mis - okrągłej lub kwadratowej. Dzięki palenisku Twój ogród będzie wyglądał atrakcyjniej, a Ty będziesz miał okazję spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Kociołek żeliwny - co warto o nim wiedzieć?

Posiadacze paleniska ogrodowego często decydują się również na zakup kociołka. Wśród kociołków wykonywanych z miedzi, ze stali nierdzewnej lub żeliwa, te ostatnie cieszą się największą popularnością. Kociołek stwarza nam możliwość przyrządzenia w nim potraw, których nie moglibyśmy przyrządzić na ognisku lub przy użyciu grilla. Zupa, leczo, gulasz lub “kociołek węgierski” to tylko kilka propozycji potraw, które mogą dusić się przez długi czas w kociołku zawieszonym nad paleniskiem. Kociołki wykonane z żeliwa, takie jak te dostępne w Grillo Maniaku, dodatkowo są pokryte warstwą ochronną - emalią. Jej obecność sprawia, że czyszczenie takiego naczynia jest dużo łatwiejsze, a i sam kociołek wygląda estetycznie, połyskując metaliczną szarością. Kociołki o dużej pojemności pozwalają przygotować sycący posiłek dla dużej liczby osób. Jeśli więc jesteś fanem imprez w ogrodzie, warto zainwestować w kociołek żeliwny, który możesz zawiesić nad paleniskiem przy użyciu odpowiedniego stelażu. Żeliwo jest materiałem kruchym, ale jednocześnie trwałym, a gotowane w nim potrawy nagrzewają się wolno i równomiernie. Dzięki temu Ty masz dużo czasu dla siebie, podczas gdy obiad praktycznie robi się sam!

Kociołek i trójnóg to zgrana para

Kociołka, oczywiście, możemy używać, umieszczając go bezpośrednio w ogniu, ale zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zawieszenie go na specjalnym trójnogu. Tego rodzaju stelaże są dostępne w zestawach z grillami. Trójnóg ogrodowy jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż dzięki trzem stabilnym nogom mamy pewność, że szaszłyki lub przyrządzany w kociołku gulasz nie wylądują na ziemi. Do łańcuch trójnogu można przymocować zarówno ruszt grilla, jak i kociołek żeliwny. Zawieszone nad paleniskiem urządzenia to gwarancja niepowtarzalnego smaku i aromatu przyrządzanych potraw. Trójnóg w połączeniu z kociołkiem to żarododporna konstrukcja stwarzająca nam możliwość pokazania kulinarnych umiejętności na dworze, w ogrodzie lub na tarasie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.