Aniołki Victoria’s Secret – symbol sukcesu w branży modowej

Jerzy Biernacki
20.12.2017

Playboy ma swoje króliczki, a Victoria’s Secret aniołki. Ta najbardziej ekskluzywna i znana marka bieliźniarska na świecie zasłynęła nie tylko odważnymi projektami, ale także prowadzeniem znakomitych działań marketingowych. Jednym z kluczowych elementów strategii jest organizowanie słynnych, dorocznych pokazów, podczas których w blasku fleszy są przede wszystkim ONE. Aniołki to najseksowniejsze z najseksowniejszych modelek, będących jednocześnie ambasadorkami marki na świecie.

Niełatwo zostać aniołkiem

W pokazach Victoria’s Secret bierze udział około 50 modelek. Jednak tylko 14 z nich szczyci się tytułem aniołka. To elita, najbardziej pożądane kobiety na świecie, które mają nie tylko duże doświadczenie na wybiegu, ale także odpowiednią prezencję, idealnie licującą z filozofią marki. Ma być ponętnie, seksownie, odważnie.

Tytuł aniołka nie jest dany raz na zawsze i regularnie następują przetasowania w tej grupie. Ciekawostką jest fakt, że jedynym polskim aniołkiem Victoria’s Secret w historii była Monika Jagaciak. Tytuł ten nie przypadł nawet współpracującej z marką Anji Rubik, o której twarz i ciało zabijały się inne domy mody. Po prostu – nie ten styl.

Trudne życie aniołka

Aniołki Victoria’s Secret, choć hołubione, nie mają aż tak słodkiego życia, jak mogłoby się wydawać. Muszą być stale gotowe do udzielenia wywiadu, nie mogą wychodzić na ulicę bez odpowiedniego make-upu i stroju, a na wybiegu muszą zawsze prezentować się zjawiskowo. Do legendy przeszły już historie na temat katorżniczych wymagań marki wobec swoich modelek – chodzi o trzymanie idealnych wymiarów i celowe odwadnianie organizmu tuż przed pokazem, by ciało wydawało się bardziej jędrne.

Również z tego powodu w gronie aniołków często dochodzi do zmian. Warto jednak zauważyć, że marka wcale nie stawia na najmłodsze dziewczyny. Jej ambasadorkami są dojrzałe modelki, które wyrobiły już sobie nazwiska i wcale nie przechodzą na emeryturę po przekroczeniu magicznej granicy 30 lat.

Najsłynniejsze aniołki Victoria’s Secret

Aktualnie aniołkiem marki jest m.in. Alessandra Ambrosio, która mimo 36 lat nadal bierze udział w pokazach (choć zapowiedziała już przejście na emeryturę). Brazylijka jest jedną z najlepiej opłacanych modelek świata, rocznie inkasując około 5 milionów dolarów.

Kolejna na liście jest inna Brazylijka, Adriana Lima, która bezapelacyjnie stała się najbardziej rozpoznawalnym aniołkiem. Także ma 36 lat i przechodzi na emeryturę, ale nadal kasuje ponad 10 milionów dolarów rocznie za udział w pokazach.

Nie można pominąć Kednall Jenner, czyli najgorętszego nazwiska w światowym modelingu. Jenner jest szalenie popularna w mediach społecznościowych – jej profil na Instagramie śledzi ponad 80 milionów osób. Modelka z miejsca została aniołkiem Victoria’s Secret, a rocznie zgarnia około 10 milionów dolarów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.